31.07.2024, g. 01:00
Mecz towarzyski
Manchester City vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
15dn.14godz.33min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Barcelona ma najwięcej swoich wychowanków w czołowych ligach europejskich

Barcelona ma najwięcej swoich wychowanków w czołowych ligach europejskich

Badanie przeprowadzone przez Obserwatorium Piłki Nożnej CIES pokazało, że FC Barcelona ma największą liczbę swoich wychowanków w czołowych ligach Europejskich. 

 

Jak wynika z badań Międzynarodowego Centrum Studiów Sportu (CIES), w tzw. „Wielkiej piątce”, czyli hiszpańskiej La Liga, angielskiej Premier League, niemieckiej Bundeslidze, włoskiej Serie A i francuskiej Ligue 1 występuje aż 43 zawodników, którzy piłkarskiego fachu uczyli się w słynnej barcelońskiej szkółce, La Masii.

 

Drugie miejsce zajał Manchester United, z wynikiem 36 zwodników, a na dalszych miejscach znaleźli się Real Madryt (34), Olimpique Lyon (33) i PSG (27).

 

Spośród tych 43 zawodników, 13 nadal gra w Barcelonie, a 30 znajduje się w innych klubach, w których wielu osiąga sukces. W Anglii świetną formę prezentuje Cesc Fàbregas, który doprowadził Chelsea na szczyt tabeli. Oprócz niego,  na angielskich boiskach swoje umiejętności w barwach Stoke City prezentują Bojan Krkić i Marc Muniesa. W Niemczech Thiago Alcântara zdobył swoje pierwsze trofeum w pierwszym sezonie po przyjściu do Bayernu latem 2013 r. Przed kontuzją kolana zdołał wyrobić sobie pozycję w klubie. 

 

Szkolenie młodzieży jest powszechnie podziwiane, lecz nieprzestrzeganie przepisów doprowadziło do nałożonego przez FIFA zakazu transferów na okres 12 – nastu miesięcy. 

 

Badanie wykazało również, że największy odsetek wychowanków mają kluby Ligue 1 – 24,6%. Na kolejnych miejscach są La Liga (20,4%), Bundesliga (16,4%), Premier League (13,9%) i Serie A (9,6%). 

 

Źródło: Insidespanishfootball.com

 

mainXX:/2014/10/barcelona-ma-najwiecej-swoich-wychowankow-wychowankow-w-czolowych-ligach-europejskich/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.