2dn.17godz.50min.

Brazylia pokonuje Argentynę

To miało być danie główne sobotniego dnia. Brazylia z Neymarem w składzie mierzyła się z Leo Messim i jego Argentyną. Canarinhos ostatecznie wygrali to spotkanie 2:0.

Mecz odbył się na Stadionie Olimpijskim w Pekinie. Brazylijczycy wygrali 2:0 po dublecie ustrzelonym przez Tardelliego. Javier Mascherano i Leo Messi rozegrali pełne 90 minut, a Neymar został zmieniony tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego. W dodatku La Pulga nie wykorzystał rzutu karnego.

Na początku podopieczni Gerardo Martino prowadzili grę, utrzymywali się przy piłce. W 25. minucie nieporozumienie między Demichelisem a Fernándezem wykorzystał Tardelli i Brazylijczycy objęli prowadzenie. Później Argentyńczycy otrzymali rzut karny po faulu na Agüero, który mógł wzbudzić kontrowersje. Niestety, Leo Messi nie zdołał doprowadzić do remisu. W drugiej połowie Tardelli dobił rywali, którzy nie zdołali się podnieść.

21/04/2024 / 21:00

27/04/2024 / 14:00

mainXX:/2014/10/brazylia-pokonuje-argentyne/