FIFA potwierdza, że Suárez może zagrać z Realem

FIFA potwierdza, że Suárez może zagrać z Realem

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA) potwierdziła, że Luis Suárez będzie mógł wystąpić w sobotnim El Clásico, gdyż właśnie wtedy mijają 4 miesiące od początku kary.

„Zawodnik ma pozwolenie na występy w oficjalnych meczach Barcelony od 25 października 2014 roku”, powiedział dzisiaj rzecznik organu zarządzającego światowym futbolem. FIFA uznaje więc decyzję Trybunału Arbitrażowego, który stwierdził, że początek sankcji zaczął się 25 czerwca.

 

„Niezależnie od zawieszenia na 9 oficjalnych meczów w reprezentacji, Trybunał Arbitrażowy do spraw Sportu potwierdził, że kara dotycząca występów klubowych powinna zakończyć się 24 października o północy czasu europejskiego”, potwierdziła FIFA.

W ostatnich dniach w hiszpańskich mediach pojawiły się wątpliwości co do ostatecznej daty końca kary, która została nałożona na zawodnika 26 czerwca, czyli dwa dni po zaistniałym incydencie na Mundialu.

 

Teraz jednak nikt nie powinien mieć wątpliwości, co do dnia, w którym kończy się zawieszenie Suáreza i tego, czy będzie mógł wystąpić w sobotę w meczu z Realem Madryt.

 

Źródło: Sport.es

 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB