2dn.11godz.7min.

Kluczowe elementy Barcelony w meczu z Ajaxem

Barcelona pokonała wczoraj Ajax Amsterdam na Camp Nou 3:1. Mecz ten rozgrywany był w ramach fazy grupowej Ligi Mistrzów, a po tej wygranej Blaugrana zajmuje aktualnie drugie miejsce w tabeli, będąc o jeden punkt za PSG.

Po tym spotkaniu, oficjalna strona klubu przygotowała listę najbardziej kluczowych elementów FC Barcelony, które pomogły katalońskiemu zespołowi zwyciężyć. A oto i one:

Neymar: Piłkarz strzelił 10 goli w dziesięciu kolejnych meczach. Brazylijczyk właśnie tak dobrze radzi sobie w tym sezonie. Napastnik przydaje się głównie przy wykończeniach akcji i świetnie współpracuje z Messim, rozpracowując obronę rywala. Argentyńczyk dał Brazylijczykowi asystę, po której piłkarz wykonał precyzyjny strzał przy dalszym słupku bramki. Wcześniej, przed meczem, Neymar powiedział, że chciałby zdobyć bramkę w spotkaniu z Ajaxem i w El Clásico. Pierwszego z tych goli już ma.

Pressing: Widać go było zwłaszcza w pierwszej połowie, Barça naciskała wtedy na Ajax już od początku ich połowy boiska. Począwszy od Bartry i Piqué, jako ostatnich piłkarzy w ustawieniu, po agresywnych w odbiorach Rakiticia i Mascherano, aż do trójki napastników – wszyscy oni grali wysoko ustawni, naciskając na przeciwnika, co było bardzo ważne dla uzyskania komfortu gry przez zespół i strzelenia bramek (Barça zdobyła dwie do 23 minuty meczu i z taką przewagą schodziła na przerwę).

Iniesta: Był to jego 101. mecz w Lidze Mistrzów i podczas niego pokazał, że wciąż potrafi zaskakiwać. Pomocnik stał się liderem w kreowaniu akcji i świetnie komunikował się z każdym na boisku. Najlepszym przykładem jego aktywności jest asysta, którą dał Messiemu przy drugim golu. W 38 minucie niewiele brakowało, a Iniesta strzeliłby niezapomnianego gola, jednakże Cilessen zachował się przytomnie i wyciągnął rękę w kierunku lecącej piłki, broniąc dostępu do bramki. Owacja na stojąco kibiców, wykonana podczas zejścia Iniesty z boiska, była zdecydowanie zasłużoną nagrodą.

Ter Stegen: Bramkarz był wspierany przed kibiców od samego początku meczu. Mimo, że w pierwszej połowie nie miał wiele pracy, za wyjątkiem kilku strzałów z dystansu, Ter Stegen ostatecznie musiał kilka razy interweniować, pokazując przy tym, że potrafi grać nogami i że swoimi podaniami może rozpocząć akcję Barcelony. Widać było dokładność zwłaszcza przy wykonywaniu długich podań. Przy golu dla Ajaxu zrobił tyle ile był w stanie i więcej zrobić nie mógł.

Zmiany: Na cztery dni przed El Clásico, Luis Enrique wykonał kilka ważnych zmian w drugiej części spotkania, zdejmując z boiska Messiego, Neymara i Iniestę, a na ich miejsce wstawiając Sandro, Minira i Rafinhę. Trzej młodzi zawodnicy wykonali wiele pracy po wejściu na murawę, a jeśli chodzi o Sandro, to on jeszcze zdołał strzelić bramkę w doliczonym czasie gry. Również dla Rafinhy te kilka minut na boisku było bardzo ważne, ponieważ pomocnik wcześniej był kontuzjowany i ostatni raz grał z APOEL, 17 września.

Źródło: FCBarcelona.es

21/04/2024 / 21:00

27/04/2024 / 14:00

mainXX:/2014/10/kluczowe-elementy-barcelony-w-meczu-z-ajaxem/