3dn.9godz.49min.

Kluczowe elementy Barcelony

Barcelona dużymi krokami zbliża się do meczu z Realem Madryt. Katalończycy nadal nie stracili bramki w spotkaniach ligowych, a ich przewaga punktowa nad rywalem ze stolicy nadal wynosi cztery punkty.

Dzisiaj Blaugrana pokonała 3:0 Eibar na Camp Nou, a zestawienie kluczowych elementów meczu w jej wykonaniu przygotowała oficjalna strona klubu z Katalonii.

Niepokonalność: Kolejna kolejka ligowa, już ósma, a Barcelona nadal pozostaje niepokonana (siedem wygranych, jeden remis) . Bravo osiągnął już 720 minut bez straty bramki, jednakże podczas dzisiejszego meczu było bardzo blisko do tego, by ta dobra passa się skończyła. W 40. minucie meczu Capa nie trafił na pustą bramkę i to uratowało nietykalność Barcelony. Trzy minuty później bramkarz Barcelony zachował się bardzo dobrze przy próbie strzału byłego zawodnika Barçy B, Saúla Berjóna. Tak więc, przed mecze z Madrytem, Blaugrana nadal zostaje niepokonana w La Liga.

Inna, ale skuteczna linia pomocy: Rotacje dokonywane przez Luisa Enrique pozwoliły nam zobaczyć dzisiaj całkowicie nową linię pomocy. Składała się ona z Mascherano, Xaviego i Sergiego Roberto, którzy w takim zestawieniu pojawili się na boisku po raz pierwszy w tym sezonie, co było ciekawym ustawieniem, zwłaszcza że Argentyńczyk zazwyczaj gra jako środkowy obrońca. Podczas meczu trzeba było jednak dokonać jednej zmiany w tym ustawieniu, jako że Sergi Roberto musiał opuścić boisko po otrzymaniu silnego ciosu w żebra w drugiej połowie meczu.

Solidność w ataku: Eibar naprawdę starał się stawić czoła Barcelonie w tym meczu, a przynajmniej nie miał zamiaru niczego jej ułatwiać. Zarówno obrona, jak i bramkarz gości byli niepokonani i tworzyli solidny defensywny mur, aż do 59. minuty, kiedy to Xavi strzelił swojego pierwszego gola w tym sezonie. A stało się to dzięki solidności i cierpliwemu nacieraniu piłkarzy Luisa Enrique na bramkę rywala, oraz nie odpuszczaniu w ani jednym momencie.

Messi i Neymar: Argentyńczyk i Brazylijczyk nadal współpracują przy tworzeniu sytuacji strzeleckich i ich wykorzystywaniu. Łącznie mają na koncie 15 zdobytych bramek w lidze: osiem Neymar i siedem Messi. Brazylijczyk, który rozegrał dzisiaj swój pięćdziesiąty mecz w barwach FC Barcelony, strzelił drugiego w tym meczu gola dla Barçy. Messi, będący aktywnym w ataku i, co zadziwiające, w obronie, oraz zajmujący się kreowaniem akcji, strzelił gola numer 3, oraz asystował przy pierwszym, tym Xaviego.

Mathieu: Luis Enrique zdecydowanie ufa Francuzowi, wystawiając go w podstawowym składzie w meczu ligowym już po raz siódmy (na osiem rozegranych). Mathieu w każdym spotkaniu daje z siebie bardzo dużo, mocno pracuje, często i sukcesywnie przerywa niebezpieczne zagrania rywala i pokazuje, że warto na niego stawiać. Dzisiaj pokazał również, że czasem może pomóc w ataku, pojawiając się kilka razy w polu karnym rywala, przy okazji rzutów rożnych, i kierując piłkę głową w kierunku bramki Irurety.

Źródło: FCBarcelona.es

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30

mainXX:/2014/10/kluczowe-elementy-barcelony/