1dn.19godz.30min.

Neymar tworzy historię

Napastnik FC Barcelony i reprezentacji Brazylii, Neymar, przeszedł do historii kadry narodowej. We wtorkowym pojedynku przeciwko Japonii, który został rozegrany w Singapurze, Ney strzelił 4 gole, a jego zespół wygrał 4:0.

Neymar swoje wspaniałe występy w barwach Blaugrany z początku sezonu przeniósł na szczebel reprezentacyjny. Brazylia dała we wtorek pokaz umiejętności i wygrała 4:0 z Japonią. Napastnik Dumy Katalonii strzelił 4 gole.

Neymar od początku meczu był bardzo aktywny i dawał swoim kolegom sygnał do ataku. Dryblował, podawał, a jedynym sposobem na zatrzymanie go był faul. W 18. minucie Tardelii zagrał prostopadłą piłkę do Neymara, który minął japońskiego golkipera i skierował futbolówkę do siatki. Do przerwy nie padło już więcej goli.

W drugiej części gry rozpoczął się koncert gry Canarinhos. Kilka minut po wznowieniu gry Neymar strzelił swojego drugiego gola po podaniu Coutinho. W ostatnim kwadransie gry piłkarz FC Barcelony dołożył jeszcze dwa trafienia i tym samym przeszedł do historii brazylijskiej piłki. Stał się pierwszym Brazylijczykiem poniżej 23. roku życia, który strzelił cztery gole w jednym spotkaniu. Ostatni raz tyle trafień w jednym pojedynku dla reprezentacji zdobył Romário w 2000 roku przeciwko Wenezueli.

Brazylia: Jefferson, Danilo (Fernandes, 46″), Miranda, Gil, Filipe Luis, Luis Gustavo (Souza, 72″), Elias (Kaká, 75″), Willian (Ribeiro, 46″), Oscar (Coutinho, 46″), Tardelli (Robinho, 65″) i Neymar

21/04/2024 / 21:00

27/04/2024 / 14:00

mainXX:/2014/10/neymar-tworzy-historie/