6dn.6godz.57min.

Popis Messiego i Neymara: Rayo Vallecano – FC Barcelona 0:2

FC Barcelona pokonała 2:0 Rayo Vallecano w spotkaniu wyjazdowym po trafieniach Leo Messiego i Neymara, którzy na razie w tym sezonie nie zawodzą. W dodatku rekord ligi pobił Claudio Bravo, który znów zachował czyste konto.

Katalończycy potrzebowali zaledwie minuty w pierwszej połowie, aby rozprawić się z ekipą gospodarzy. Tym samym Barça pozostała na czele tabeli, a gospodarze przez ostatnie pół godziny musieli radzić sobie w dziesiątkę. Wygrana mogła być okazalsza, ale trzy punkty cieszą, a także zachowanie czystego konta.

Rotacje w zespole

Luis Enrique znów dokonał kilku zmian w drużynie. Na środku obrony zagrał Piqué z Bartrą, a po lewej stronie defensywy wystąpił Mathieu. Mascherano i Alba tym razem odpoczęli, siadając na ławce rezerwowych. Xavi znów rozpoczął spotkanie u boku Iniesty i Busquetsa. W ataku Munir zajął miejsce Pedro i wcale te zmiany nie wyszły Blaugranie bokiem. Gospodarze od początku chcieli jednak pokazać, że nie oddadzą liderom trzech punktów za darmo.

Messi i Neymar znów błyszczą

Rayo musiało w końcu zapłacić cenę grania pressingiem i wysoko ustawioną linią obrony. W 35. minucie Gerard Piqué zagrał długą piłkę do Leo Messiego, który wyprzedził obrońcę Rayo i przerzucił futbolówkę nad bezradnym Toño. Minutę później gracze Luisa Enrique podwyższyli prowadzenie. Munir zagrał prostopadle do Neymara, a ten zdobył swojego siódmego gola w tym sezonie.

Rekord Bravo

Już w pierwszej połowie meczu miało miejsce historyczne wydarzenie. Claudio Bravo po 21 minutach gry pobił rekord Artoli w liczbie minut bez straconego gola. Chilijczyk stał się rekordzistą ligi hiszpańskiej i aktualnie jego osiągnięcie wynosi 630 minut bez skapitulowania.

Mnóstwo szans po przerwie

W 60. minucie Morcillo zobaczył czerwoną kartkę i gospodarze grali w osłabieniu. Barça miała więcej przestrzeni w rozgrywaniu akcji. Rakitić (wszedł za Iniestę), Sandro (zmienił Neymara) oraz Messi mieli dużo szans na „dobicie” Rayo, ale nie udało się tego dokonać. Teraz piłkarzy czeka przerwa reprezentacyjna, a za 2 tygodnie Blaugrana podejmie na własnym boisku Eibar. Potem Katalończyków czeka emocjonujący koniec miesiąca, kiedy będą musieli zmierzyć się z Ajaxem i Realem Madryt.

Rayo Vallecano – FC Barcelona 0:2

Rayo Vallecano: Toño; Tito, Morcillo, Abdulalleh Ba (46″ Manucho), Insua; Baena, Trashorras (74″ Jozabed); Licá (46″ Aquino), Bueno, Kakuta; Baptistão

FC Barcelona: Bravo; Alves, Piqué, Bartra, Mathieu; Busquets, Xavi, Iniesta (69″ Rakitić); Neymar (80″ Sandro), Messi, Munir (59″ Pedro)

0:1 Messi 35″ (Piqué)

0:2 Neymar 36″ (Munir)

27/04/2024 / 14:00

05/05/2024 / 02:00

mainXX:/2014/10/popis-messiego-i-neymara-rayo-vallecano-fc-barcelona-0-2/