2dn.15godz.25min.

Porażka w El Clásico: Real Madryt – FC Barcelona (3:1)

Barça poległa, po tym jak Real Madryt był w stanie odwrócić wynik spotkania, po wczesnej bramce Neymara.

Pomimo wymarzonego początku, kiedy Neymar zdobył szybkiego gola, Barça poległa 1:3 w Madrycie, w pierwszym El Clásico w tym sezonie, w meczu w którym Suárez zadebiutował, a Claudio Bravo nie zachował czystego konta.

Luis Enrique postawił od pierwszych minut na Luisa Suáreza i mecz nie mógł rozpocząć się lepiej dla Barçy, kiedy już po 3 minutach, Urugwajczyk posłał dośrodkowanie z prawej strony, które przeciął Neymar i pokonał Casillasa, wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie. Santiago Bérnabeu wspierało jednak Real, który starał się natychmiast odrobić straty, goście z Katalonii zostali zepchnięci do defensywy i mieli niewiele do powiedzenia. Benzema strzałem głową trafił w poprzeczkę. W odpowiedzi szczęścia szukał Messi, którego powstrzymał Casillas.

Bramka wyrównująca z karnego

Pressing zawodników z Madrytu opłacił się w 35. minucie, kiedy Marcelo przedarł się lewą stroną i posłał niebezpieczne dośrodkowanie, które Piqué zatrzymał ręką. Sędzia wskazał na 11. metr, a Ronaldo pewnie wykorzystał karnego. Chwilę później Piqué miał szansę z rzutu rożnego, jednak defensywa Realu spisała się dobrze.

Druga połowa

Druga połowa rozpoczęła się w podobnym tempie jak pierwsza, obydwie strony miały okazje, ale to drużyna z Madrytu objęła prowadzenie, po bramce niekrytego Pepe z rzutu rożnego. Barça próbowała przejąć inicjatywę i zdominowała posiadanie piłki w okolicach pola karnego Realu Madryt, ale nie umiała wykorzystać okazji do końca albo na drodze piłki stawał Casillas.

Piqué i Mascherano bohatersko

Podopieczni Ancelottiego bronili się głęboko i starali się zdobyć bramkę z kontrataku, pomimo heroicznych interwencji Piqué i Mascherano, w końcu im się to udało, kiedy Isco przejął piłkę i znalazł Benzemę, a Francuz ustalił wynik spotkania.

Po zejściu z boiska Iniesty i Suáreza, Blaugrana kontynuowała grę, ale Real grał skoncentrowany i nie dopuścił to straty bramki. Duma Katalonii zakończyła swoją passę w lidze, a Real zmniejszył stratę w tabeli do jednego punktu.

Real Madryt – FC Barcelona 3:1

Real Madryt: Casillas; Carvajal, Pepe, Sergio Ramos, Marcelo; Kroos, Modrić (89″ Arbeloa), Isco (84″ Illarramendi), James Rodríguez; Cristiano Ronaldo, Benzema (87″ Khedira)

FC Barcelona: Bravo; Alves, Piqué, Mascherano, Mathieu; Busquets, Xavi (60’ Rakitić), Iniesta (72’ Sergi Roberto); Messi, Suárez (69’ Pedro), Neymar

0:1 Neymar 4″ (Suárez)

1:1 Ronaldo 35″ (rzut karny)

2:1 Pepe 50″ (Kroos)

3:1 Benzema 61″ (Isco)

29/04/2024 21:00