2dn.12godz.16min.

Tydzień na wypożyczeniach

W tym sezonie aż czterech piłkarzy pierwszej drużyny Barcelony gra na wypożyczeniach. Cristian Tello występuje w portugalskim Porto, Ibrahim Afellay w greckim Olympiakosie, Gerard Deulofeu w hiszpańskiej Sevilli, a Alex Song w angielskim West Hamie. Poniżej przedstawiamy, jak poradzili sobie w ostatnim tygodniu.

15 minut Tello

W ostatnim tygodniu Cristian Tello tylko przez 15 minut mógł zaprezentować swoje umiejętności na boisku. W ligowym meczu z CD Nacional Hiszpan wszedł bowiem na murawę dopiero w 75. minucie, zastępując Brahimiego. Tello próbował swoich sił pod bramką rywala, jednak po jego wejściu wynik już się nie zmienił i ostatecznie Porto wygrało 2:0.

Drobny uraz Afellaya

Olympiakos w minionym tygodniu rozegrał dwa spotkania – w Pucharze Grecji z Panioniosem (1:1) i ligowym z Asterasem (0:0). W obu tych spotkaniach zabrakło powołania dla Ibrahima Afellaya, który w ostatnich dniach nabawił się urazu kostki. Trener, nie chcąc ryzykować pogłębienia się kontuzji przed meczem w Lidze Mistrzów, zdecydował się nie zabierać zawodnika do Tripoli.

Asysta Deulofeu w Pucharze Króla

Deulofeu także w ostatnim tygodniu nie dostał swojej szansy w lidze i zabrakło go na boisku w wyjazdowym spotkaniu z Athletikiem. Sevilla przegrała ten mecz 0:1 i tym samym nie wykorzystała szansy na objęcie fotelu lidera ligi hiszpańskiej.

Napastnik wystąpił natomiast w meczu rozgrywanych w ramach 1/16 finału Pucharu Króla. Deulofeu wszedł na boisko w 63. minucie w miejsce Vidala. Sevilla odniosła wysokie, wyjazdowe zwycięstwo nad Sabadell, pokonując ją aż 6:1. Deulofeu miał udział przy bramce Reyesa. Sam jednak pomimo sytuacji podbramkowych nie wpisał się na listę strzelców.

Cały mecz Songa

Tymczasem pełne 90 minut rozegrał Alex Song w wyjazdowym meczu ze Stoke, który zakończył się remisem 2:2. Kameruńczyk oddał w tym spotkaniu jeden strzał na bramkę rywal ai zaliczył dwa kluczowe podania. Poza tym popisał się jednym udanym dryblingiem i udało mu się zablokować jeden strzał rywala. Song wykonał także najwięcej podań ze wszystkich zawodników swojej drużyny (51) ze skutecznością 66,7%. Portal WhoScored wystawił mu ocenę 6,61.