24.07.2022, g. 01:00
Mecz towarzyski
Real Madryt vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
25dn.19godz.11min.
12.45 X3.25 22.85 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Barça może sprowadzić kogoś na miejsce Vermaelena

Barça może sprowadzić kogoś na miejsce Vermaelena

W ten czwartek klub poinformował o operacji Vermaelena. Kontuzja ta może być „pretekstem” do transferu nowego obrońcy pomimo sankcji nałożonej przez FIFA.

FIFA nałożyła na Barçę zakaz transferowy na dwa najbliższe okienka transferowe – zimowe i letnie. Oznacza to, że nowego transferu mogłaby dokonać dopiero w styczniu 2016 roku. Jednak kontuzja Vermaelena otwiera nowe możliwości. Istnieje bowiem zapis, że w przypadku długotrawałej kontuzji, można sprowadzić nowego zawodnika poza okienkiem transferowym.

 

Oznacza to, że Barça mogłaby sprowadzić nowego obrońcę teraz, przed otwarciem zimowego okienka transferowego, jednak tylko pod pewnymi warunkami. Tą osobą powinien być piłkarz, który obecnie nie ma podpisanej żadnej umowy i nieważne, z jakiego kraju pochodzi lub zawodnik z ligi hiszpańskiej. Ponadto, jeśli Barça teraz sprowadzi nowego piłkarza, to Vermaelen nie będzie mógł zadebiutować w barwach katalońskiego klubu do czasu zimowego okienka transferowego.

Nie jest to łatwa sytuacja, ale też i nie niemożliwa. Klub sugeruje, że do tej pory nie podjął żadnej decyzji w związku z tą sprawą. Jednak nikt nie wyklucza, że może porozumieć na ten temat z FIFA.

 

Jeśli Barça zdecyduje się na transfer, to może sprowadzić kogoś z listy: Allan Romeo Nyom, Carlos Martínez, Albert Lopo, Coke, Jesús Gámez, Diego Lugano, Mikel San José.

 

Źródło: Sport.es

Kursy na mecze FC Barcelony

FC Barcelona - Rayo Vallecano

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

14/08/2022 / 18:00

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.