3dn.12godz.28min.

Brazylia wygrywa z Austrią

Gole Davida Luiza i Firmino dały ekipie Canarinhos zwycięstwo 2:1 nad Austrią. Piłkarz FC Barcelony, Neymar, zagrał 91 minut i został zmieniony w doliczonym czasie gry.

Brazylijczycy odnieśli kolejne zwycięstwo, tym razem w pokonanym polu pozostawili Austriaków (zwycięstwo 2:1). Spotkanie było rozgrywane w Wiedniu, a napastnik katalońskiego klubu, Neymar, został zmieniony w doliczonym czasie gry przez trenera Dungę.

W pierwszej połowie na stadionie imienia Ernsta Happela obie ekipy miały swoje okazje strzeleckie. Od początku było wiadomo, że reprezentacja Austrii będzie bardziej wymagającym rywalem od Turków, którzy przegrali 0:4 z drużyną Canarinhos. Jeszcze w pierwszych 45 minutach na boisku pojawił się Thiago Silva za kontuzjowanego Mirandę. Na tablicy wyników wciąż widniał bezbramkowy remis.

W 63. minucie David Luiz dał prowadzenie swojemu zespołowi. Nieco ponad 10 minut później Dragović wyrównał z rzutu karnego, kiedy to Oscar sfaulował Wiemanna. Wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem, ale wtedy świetną akcją popisał się Firmino i dał gościom zwycięstwo. W 91. minucie Neymar został zastąpiony na boisku przez Marquinhosa.

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30

mainXX:/2014/11/brazylia-wygrywa-z-austria/