Dziewięciu zawodników drużyn młodzieżowych zawieszonych przez RFEF

Dziewięciu zawodników drużyn młodzieżowych zawieszonych przez RFEF

Jak donosi Mundo Deportivo Hiszpańska Federacja Piłki Nożnej (RFEF) zawiesiła dziewięciu zawodników młodzieżowych drużyn Barcelony. Ma to związek z karą, jaką na kataloński klub nałożyła FIFA za nieprawidłowości przy transferach niepełnoletnich zawodników spoza Hiszpanii. Wszyscy przybyli dla Barcelony po nałożeniu kary. 

 

Zawodnikami, którzy nie będą mogli grać są: Imad (U15), bracia Fati, Brauma (U17) i Anssumane (U14), Ayoub (U18), Erick (U16), Maoudo (U16), Labinot Kabashi (U15), Ilaix (U13) i Haitam Abaida (U13).

 

Dziennikarz Oriol Domènech stwierdza, że wszyscy zawieszeni urodzili się poza Hiszpanią, lecz przybyli do niej po kilku miesiącach lub po roku. Najbardziej wyróżniającym się przypadkiem jest Labinot Kabashi: urodził się w 2000 roku w Srbicy, na północy Kosowa, najbiedniejszym mieście kraju, gdzie kilka miesięcy wcześniej rozpoczęła się wojna. Rodzina chłopca musiała emigrować do Katalonii z powodu czystek etniczynych prowadzonych przez Serbię. Labinot przed dołączeniem do Barcelony grał w Sallent i Gimnàstic de Manresa. 

 

Źródło: Weloba.com

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB