03.12.2023, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
FC Barcelona vs Atletico Madryt
Do meczu pozostało:
4dn.1godz.58min.
11.85 X3.60 23.80 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Eusebio ma problemy z defensywą

Eusebio ma problemy z defensywą

Kolejne remisy, łącznie z tym w Ponferradzie, pokazują, że coś jest nie tak z rezerwami Barcelony i alarmują, że czas coś z tym zrobić.

 

Po całkowitej kontroli nad meczem, zarówno jeśli chodzi o grę jak i o wynik, Barça B zremisowała pod koniec spotkania, a nawet była bliska porażki, a wszystko to przez szereg błędów w obronie Blaugrany. Błędy te nie są popełniane po raz pierwszy i już dawno powinny być wyciągnięte z nich wnioski. Barça B straciła już 20 goli w czternastu rozegranych meczach, a Eusebio wciąż nie znalazł rozwiązania na wszelkie problemy kumulujące się w linii obronnej.

Trener rezerw próbował już różnych ustawień pary środkowych obrońców, a to ktoś nie mógł grać z powodu kontuzji, a to z powodu kartek, jednak to nie rozwiązało głównego problemu, którym niewątpliwie stała się formacja obronna. Chodzi głównie o jej system i taktykę – często robi niepotrzebne błędy i nie może wyprowadzić akcji, przez co siada również ofensywa. Przez to wszystko zespół rezerw Barcelony zaliczył zaledwie cztery zwycięstwa w tym sezonie, co jest marnym wynikiem, jeśli porównać z poprzednimi sezonami.

 

Źródło: Sport.es

mainXX:/2014/11/eusebio-ma-problemy-z-defensywa/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.