4dn.17godz.58min.

FC Barcelona B – CD Numancia: Remis po golu Sandro (1:1)

Barça B zremisowała wczorajszego wieczoru z Numancią 1:1. Mecz ten był bardzo wyrównany i intensywny ze strony obu zespołów – pierwsza połowa zdominowana była przez gości, a drugą zdecydowanie przejęła Blaugrana.

Zawodnicy Eusebio Sacristána wyszli na murawę Miniestadi z nowością, którą była obecność Munira, który po raz pierwszy w tym sezonie został powołany i zagrał z Barçą B. Rezerwy rozpoczęły mecz ustawieniem dość ofensywnym, bo prócz Munira zagrali też Sandro, Dongou i Adama. Jednakże, na początek taka artyleria Blaugrany nie wystarczyła, a Numancia rozpoczęła od pokazania pazurów.

Atak bez powodzenia

Podczas całej pierwszej połowy bramka Barcelony była oblegana, a goście stwarzali coraz większe zagrożenie, jednakże, dzięki świetnej dyspozycji Ortoli, skończyło się zaledwie na 1:0. Jedna z groźniejszych akcji miała miejsce w siódmej minucie, ale bramkarz Barcelony przytomnie wypiąstkował piłkę, która szła prosto do bramki, ponad nią. Kolejna groźna akcja, na szczęście nie zakończona golem, rozegrana została w 30. minucie, wtedy to Sergi Enrich znalazł się sam na sam z Ortolą, który wystawił prawą nogę, by zapobiec bramce.

Rezerwom Barçy długo zajęło zorganizowanie się, jednakże kiedy w końcu to zrobili i znaleźli puste przestrzenie na boisku, byli w stanie zagrozić rywalowi. W 17 minucie Sandro przedostał się w okolice bramki rywala i już w polu karnym starał się wykonać kluczowej podanie. Kilka minut później, Dongou miał jedną z lepszych sytuacji w pierwszej połowie, po strzale idącym zdecydowanie w światło bramki, jednak zatrzymanym przez bramkarza gości. W końcówce pierwszej połowy kolejną akcję stworzył Adama, który przeszedł obronę i posłał piłkę kilka centymetrów od słupka. Na chwilę przed przerwą znów próbował, jednakże Munir (bramkarz Numancii) dobrze zablokował lecącą piłkę.

Druga połowa i gol Sandro

Druga połowa zaczęła się od gola Numancii, co otworzyło wynik. Strzelcem bramki był Sergi Enrich. Na szczęście, Barça B dobrze zareagowała. W 61 minucie Sandro wykonał strzał prawą nogą i piłka znalazła się w bramce. W ten sposób Kanaryjczyk zdobył swojego pierwszego gola dla Barcelony B w tym sezonie.

Od tego momentu rezerwy Barcelony grały na piątym biegu i dzięki temu, już kilka minut później znalazły się w polu karnym Numancii. Munir podał piłkę do Sandro, który skierował ją w kierunku Dongou, jednakże Kameruńczyk nie zdołał do niej dojść. Później było jeszcze kilka akcji, głównie z udziałem Sandro, Adamy, Dongou i Munira, jednakże nie udało się zdobyć już bramki i mecz ostatecznie zakończył się remisem 1:1.

Po wczorajszym meczu FC Barcelona B znajduje się na 12 miejscu w tabeli i ma 16 punktów. Następny mecz, na wyjeździe, zagra z SD Ponferradiną.

FC Barcelona B 1:1 CD Numancia de Soria

FC Barcelona B: A. Ortolá, Grimaldo, Patric, Edgar Ié, Samper, Adama, Dongou, Munir, Gumbau, Sandro (Joan Román 87’), D. Diagne

CD Numancia: Munir, Ripa N., Regalón, Iñigo Pérez, Julio H.L.M., Juanma, Isidoro, Vicente (Palanca 70’), Natalio (Alex Arias 80’), A. Tomas, Sergi Enrich (Rodríguez 74’)

0:1 Sergi Enrich 46’
1:1 Sandro 61’

Źródło: FCBarcelona.es

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30