2dn.21godz.32min.

Ponferradina – FC Barcelona B: Dziwny remis (4:4)

Barça B nie była w stanie skorzystać z dwubramkowej przewagi na stadionie El Toralín i ostatecznie zremisowała na nim 4:4, w meczu z Ponferradiną.

Na dość trudnym i skomplikowanym terenie, zespół Eusebio Sacristána nie był w stanie utrzymać kontroli w meczu i ostatecznie ucierpiał, wynosząc z tego spotkania tylko jeden punkt, jednakże bardzo cenny. To Ponferradina była drużyną, która pierwsza strzeliła gola w tym meczu – bramkę zdobył Alberto Aguilar, strzelając po rzucie rożnym wykonanym przez Pablo Infante. Barça B potrafiła jednak się pozbierać i, niedługo później, wyrównała, co dało początek niezwykłemu i zaciętemu spotkaniu.

Reakcja Blaugrany

Jakiś czas po bramce gospodarzy, Sandro odzyskał wcześniej straconą piłkę w przedniej części boiska, zbliżył się z nią do pola karnego Ponferradiny i oddał bardzo mocny strzał na bramkę, doprowadzając do remisu. Bramka ta była pewnego rodzaju punktem zwrotnym dla Barcelony B: straty piłek zostały ograniczone do minimum, drużyna zyskała pewność w rozgrywaniu, a kilka minut po pierwszym golu dla rezerw, Adama wykonał sprint z prawej strony boiska, prześcignął Castañeda i strzelił wprost do bramki Prieto.

Drugi gol zdecydowanie uspokoił Barcelonę, która zaczęła kontrolować mecz i grę, utrzymując się jak najwięcej przy piłce, by zminimalizować szybkie kontry Ponferradiny. Oczywiście zdarzyło się kilka okazji dla gospodarzy, jak np. strzał Pablo Infante, wybity przez Ortolę na rzut rożny, jednakże, jeszcze przed końcem pierwszej połowy, Halilović przejął piłkę z przodu i dokładnym strzałem doprowadził do 3:1 dla Barcelony B. Był to pierwszy gol Chorwata dla drużyny rezerw w tym sezonie. Halilović, który dopiero co wrócił ze zgrupowania reprezentacji, był bardzo aktywny w tym meczu i bardzo zaciekle walczył o każdą piłkę.

Dziwna druga połowa

Na początku drugiej połowy mecz wyglądał dużo bardziej defensywnie i przez pierwsze 25 minut Barcelona miała go pod kontrolą. W 73 minucie Acorán, wykonawszy indywidualną akcję, strzelił gola dla Ponferradiny. Dwie minuty później Adama wykonał centrę, po której do własnej bramki gola strzelił Óscar Ramírez. Radość z gola, który, jak się mogło wydawać, przypieczętuje zwycięstwo Blaugrany trwała tylko kilka sekund, bo już po chwili Yuri, który zjawił się na boisku w drugiej połowie, strzelił dwie bramki, w ciągu dwóch minut, które doprowadziły do ostatecznego remisu.

Po doprowadzeniu do remisu przez gospodarzy, Eusebio postanowił postawić wszystko na jedną kartę i na boisko wstawił Diagné za Gumbau, stawiając na ustawienie z trójką obrońców. Ponferradina wciąż próbowała wchodzić w pole karne Barcelony i udało jej się nawet stworzyć dwie akcje przy udziale Infante i Yuriego. Barcelonie nie udało się już zagrozić bramce gospodarzy i mecz ostatecznie zakończył się remisem 4:4.

SD Ponferradina 4:4 FC Barcelona B

SD Ponferradina: Prieto, Carpio, Castañeda (Ramírez 73’), Paglialunga (Andy 60’), Berrocal (Yuri 60’), R. Sobrino, Jonathan, Alan, Acorán, Pablo Infante, Alberto Aguilar.

FC Barcelona B: Ortolà, Patric, Bagnack, Edgar Ié, Grimaldo; Samper, Halilović (Bicho 77’), Gumbau (Diagné 84’), Adama, Sandro (Joan Román 67’), Dongou.

1:0 Alberto Aguilar 12’
1:1 Sandro 23’