5dn.20godz.40min.

Barça wjechała do kolejnej rundy: FC Barcelona – SD Huesca (8:1)

Duma Katalonii pewnie pokonała dzielną Huescę na Camp Nou aż 8:1. Pedro zaliczył w pierwszej połowie hat-tricka, a Katalończycy pewnie awansowali po dwumeczu.

Pedro trafiał trzykrotnie w pierwszej połowie dzięki czemu FC Barcelona nie miała żadnych problemów z wyeliminowaniem SD Huesca z hiszpańskiego pucharu. Sergi Roberto i Andrés Iniesta także wpisali się na listę strzelców w pierwszej połowie. Pierwsze spotkanie także wygrała Barcelona (4:0).

Wielka pierwsza połowa

W meczu, w którym większość podstawowych zawodników obserwowała mecz zza linii bocznej boiska, Pedro był gwiazdą, która dokonała zniszczenia. Wynik otworzył w 19. minucie, wykorzystując podanie od Munira El Haddadiego. Kolejne trafienie zanotował już sześć minut później, tym razem po znakomitej asyście Iniesty.

Sergi Roberto pokonał bramkarza gości w 28. minucie po podaniu Montoyi. Było już 3:0, a podopieczni Enrique nie zamierzali zwalniać. Do zabawy dołączył Iniesta, a na 3 minuty przed przerwą ponownie trafił Pedro.

Mimo wyniku 5:0 w pierwszej połowie Barça nie zamierzała odpuszczać. Adriano trafił w 66. minucie, a Adama, który zmienił Munira w 74. minucie, zdobył swojego pierwszego gola po trzech minutach od wejścia na boisko. Sandro ustalił wynik spotkania.

Huesca honorowo

Huesca walczyła dzielnie przez całe spotkanie, mimo niszczącego wyniku, byli w stanie zdobyć honorowe trafienie. Gaspar Gálvez trafił na trzy minuty przed końcem spotkania.

Warto także wspomnieć, że Javier Mascherano rozegrał swój 200. mecz w Barçy, a Jordi Masip oficjalnie zadebiutował.

FC Barcelona – SD Huesca (8:1)

Składy

FC Barcelona: Masip; Montoya, Bartra, Mascherano, Adriano; Samper, Sergi Roberto, Iniesta (46″ Douglas); Pedro (46″ Sandro), Rafinha, Munir (74″ Adama)

SD Huesca: Dani Jiménez; Antonio, Gaspar, Carlos David, Scardina; Manolo (84″ Morillas), Chus Sosa (61″ Gaspar); Lucas, Alex Bernal, Javi Cabezas; Esnáider (71″ Murillo)