Bartomeu o decyzji TAS

Bartomeu o decyzji TAS

Po poznaniu decyzji Trybunału Arbitrażowego (TAS), który podtrzymał sankcję nałożoną na FC Barcelonę przez FIFA, prezes katalońskiego klubu, Josep Maria Bartomeu, okazał niezadowolenie z niej.

 

Oto wypowiedź prezesa FC Barcelony:

„Dzisiaj doszło do wielkiej niesprawiedliwości, niesprawiedliwości względem Barçy, względem wielu dzieci i ich rodzin, których dotyczy cała ta sprawa, względem socios naszego klubu i ogólnie względem piłkarskiego świata.

Zawsze mówiliśmy, co podtrzymuję, że sankcja ze strony FIFA była nieproporcjonalna do uczynku. TAS przyznał rację FIFA, co nie jest korzystne dla nas i co jest poza normalną logiką sportową.

FIFA powinna być organizacją, która chroni świat futbolu, a poprzez decyzje takie jak ta, nie robi tego. Nie czujemy, że organizacja nas broni czy ochrania, a powinna to robić.

Ich priorytetem stało się bronienie suchych reguł, a wyzbycie się ducha piłkarskiego. Doszło do stworzenia pewnego precederu, który nie jest dobry dla piłki nożnej i przy okazji wpływa na wizerunek naszego klubu.

Ogłaszam, że od tej pory Barça, ze mną na czele, walczyć będzie o zmianę powstałych norm i o poprawienie sytuacji.

Mam nadzieję, że FIFA podejmie działania w celu zmiany pewnych norm i żaden inny klub nie ucierpi już w taki sposób.

Mogę oczywiście zagwarantować wszystkim socios, że kara nie zagrozi projektowi sportowemu La Masii.

Ja pozostaję optymistą. Z jednej strony będziemy mogli liczyć jedynie na wychowanków, którzy będą musieli spełnić potrzeby pierwszego zespołu. Z drugiej strony, należy pamiętać, że wszelkie wzmocnienia, których dokonaliśmy w lecie, z myślą o tym, co może się wydarzyć w przyszłości, pozwalają nam na dążenie do zwycięstwa we wszystkich konkurencjach, w których występujemy i wystąpimy, aż do zniesienia zakazu”.

 

Źródło: FCBarcelona.es


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB