04.10.2023, g. 21:00
Liga Mistrzów
FC Porto vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
2dn.11godz.27min.
14.00 X3.75 21.91 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Éric Abidal kończy karierę!

Éric Abidal kończy karierę!

Éric Abidal, mający 35 lat, ogłosił dzisiaj w południe, że kończy piłkarską karierę. Oficjalne ogłoszenie zakończenia kariery miało miejsce w sali prasowej greckiego Olympiacosu, drużyny, w której Abidal znajdował się przez ostatnie pół roku.

 

„To jest niezwykle ważny moment w mojej karierze. Podjąłem decyzję, że nadszedł oficjalny koniec dla gry w piłkę nożną”, powiedział zawodnik na samym początku. Były piłkarz i jedna z ikon Barcelonismo wyraził jasno, że decyzja o przysłowiowym odwieszeniu butów na kołek zrodziła się jedynie z „powodów osobistych”.

Były pomocnik FC Barcelony, któremu podczas konferencji towarzyszył dyrektor techniczny greckiego zespołu, Christian Karembeu, mówił również o swojej przyszłości: „Powiedziałem prezesowi Olympiacosu, że do grudnia dawałem z siebie wszystko dla zespołu. Zaczynając od dzisiaj, chciałbym odpocząć i cieszyć się czasem spędzonym z moją rodziną i przyjaciółmi. Otrzymałem od FC Barcelony i od Olympiacosu propozycję dołączenia do sztabu, ale potrzebuję czasu na przemyślenia i wybranie najlepszej opcji dla moich najbliższych”.

Robiąc podsumowanie, odniósł się do jednego z najlepszych momentów w swojej karierze: „Chwila, kiedy wyszedłem i strzeliłem gola w meczu z Realem Madryt jest jednym z najlepszych momentów w mojej karierze. Dla mnie, piłka nożna była sposobem na zapomnienie o chorobie. Moim jedynym celem wtedy było, by wrócić do gry. Powrót w taki sposób jest porównywalny, a nawet o wiele lepszy niż zdobycie trofeum”.

Należy przypomnieć, że Éric Abidal był piłkarzem FC Barcelony w latach 2007-2013, zagrał w 193 meczach i strzelił dwa gole. W tym czasie wygrał z drużyną dwie Ligi Mistrzów, cztery La Liga, dwa Puchary Króla, dwa Klubowe Mistrzostwa Świata, dwa Superpuchary Europy i trzy Superpuchary Hiszpanii. W latach 2011-2012 zmagał się z nowotworem wątroby, który pokonał dzięki transplantacji.

 

Źródło: FCBarcelona.es

mainXX:/2014/12/eric-abidal-konczy-kariere/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.