24.07.2022, g. 01:00
Mecz towarzyski
Real Madryt vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
20dn.11godz.32min.
12.45 X3.25 22.85 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

La Masia obserwuje wschodni futbol

La Masia obserwuje wschodni futbol

Ze wschodniej Europy zawsze pochodzili inetersujący zawodnicy, którzy prezentowali wysoki poziom. Wyróżniają się oni wysokimi umiejętnościami oraz warunkami fizycznymi. 

 

Wschodni rynek nie był dla Barcelony bardzo ważny. Węgrzy Platko, Kubala, Kocsis i Czibor czy ostatnio Bułgar Stoichkov, Rumun Hagi oraz Ukrainiec Chygrynski to tylko wyjątki w porównaniu z ilością zawodników z Ameryki Południowej i  centralnej Europy. Jednak w akademii Barcelony, La Masii możemy obecnie znaleźć więcej zawodników ze wschodu Europy niż kiedykolwiek wcześniej. Wyróżniają się oni wysokimi umiejętnościami oraz silną osobowością.

 

Alen Halilović (Chorwacja)

 

Jeden z najbardziej obiecujących zawodników młodego pokolenia w Europie. W Barçy B gra jako ofensywny pomocnik. Dysponuje dobrym strzałem i wizją gry. Gra w reprezentacji Chorwacji.

 

David Babunski (Macedonia)


Przybył do szkoły FC Barcelony, a po odejściu do Gramanet,  wrócił do Barçy. Od tamtego momentu przeszedł przez wszystkie momenty z wykwintną techniką. Kreatywny pomocnik, którego trenerzy proszą o większą intensywność, by pokazać jego wielki talent.

 

Amir Natxo (Rosja)

 

Silny i utalentowany prawy pomocnik. Pokonał problemy fizyczne i biurokratyczne, w swoich pierwszych latach w La Masii. Zdobył zaufanie trenera dzięki swoim odwadze, pomysłowości i sile fizycznej.

 

Matyas Tajti (Węgry)

 

Prawy pomocnik z Akademii Puskasa. To jego pierwszy rok w Barcelonie. Jego wizja gry oraz sposób w jaki kontroluje piłkę obiecuje wielkie show. 

 

Kun (Bułgaria)

 

Dzhoshkun Temenuzhkov jest bułgarskim napastnikiem, który w tym sezonie zasilił zespół U15. Ma świetne uderzenie oraz jest wielkim wojownikiem, zawsze z inteligentnymi ruchami na boisku. 

 

Labinot Kabashi (Kosowo)

 

Ofensywny pomocnik Barçy B. Jest specjalistą od gry jeden na jeden oraz ma świetne długie podanie. Urodził się w Finlandii, ale pochodzi z Kosowa. Sprawia, że zakochasz się w jego magicznej grze. 

 

Pozostali

 

Możemy również wyróżnić Nico Kruzcę z drużyny U11. Urodził się w Katalonii, ale ma korzenie bałkańskie. Ponadto asystent trenera zespołu U8 jest wnukiem słynnego zawodnika Barcelony lat 60. Sándora Kocsisa, który tak samo się nazywa. 

 

Źródło: Weloba.com

Kursy na mecze FC Barcelony

FC Barcelona - Rayo Vallecano

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

14/08/2022 / 18:00

FC Barcelona - Rayo Vallecano

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

14/08/2022 / 18:00

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.