04.10.2023, g. 21:00
Liga Mistrzów
FC Porto vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
2dn.14godz.18min.
14.00 X3.75 21.91 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lucas Gafarot przedłużył kontrakt

Lucas Gafarot przedłużył kontrakt

Lucas Gafarot, piłkarz Barçy B, podpisał w środę, w obecności dyrektora odpowiedzialnego za Barçę B, Sílvio Elíasa, przedłużenie kontraktu z FC Barceloną do 30 czerwca 2017 roku.

 

W wypowiedzi dla Barça TV, Lucas przyznał, że jest bardzo szczęśliwy z powodu przedłużenia umowy: „Czuję się tak, jak osoba, która jest właśnie w tym miejscu, w którym chciałaby być, jestem bardzo szczęśliwy, że nadal będę bronić tych barw i, że będę grać w tym klubie dwa lata dłużej”. Boczny obrońca rezerw powiedział również, o dużym kroku, który musi zrobić zawodnik, kiedy przestaje już być piłkarzem młodzieżówki i przechodzi do rezerw: „Zawsze trudno jest zrobić ten pierwszy krok, kiedy przechodzi się z zespołów młodzieżowych do profesjonalnego klubu, ale w tym sezonie wszystko powinno pójść dobrze. Będę się starał pomagać jak najbardziej się da”.

Na koniec, odniósł się do Jordiego Alby, który jest jednym z jego idoli: „Jeśli miałbym powiedzieć, kto jest moim idolem, to nie musiał bym szukać daleko, gdyż jest nim Jordi Alba, od niego się uczę, obserwuję wiele jego ruchów i zagrań i staram się być jak on”.

Więcej występów niż w zeszłym sezonie

Lucas Gafarot rozegrał osiem meczów, z czego siedem w podstawowym składzie, w tym sezonie z Barçą B, a cztery opuścił z powodu kontuzji. Nie strzelił żadnego gola i dostał jedną żółtą kartkę. W zeszłym sezonie zagrał zaledwie siedem meczów w Segunda División, tak więc widać, że w tym sezonie Eusebio Sacristán stawia na niego częściej. A teraz będzie mógł się rozwijać w Barcelonie dodatkowe dwa lata.

 

Źródło: FCBarcelona.es

mainXX:/2014/12/lucas-gafarot-przedluzyl-kontrakt/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.