16.04.2024, g. 21:00
Liga Mistrzów
FC Barcelona vs PSG
Do meczu pozostało:
2dn.16godz.47min.
12.15 X3.60 23.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Oficjalny komunikat Barçy w sprawie decyzji TAS

Oficjalny komunikat Barçy w sprawie decyzji TAS

Oficjalna decyzja w sprawie decyzji Trybunału Arbitrażowego do Spraw Sportu ma zostać podana dziś o godzinie 15:00. Pierwsze doniesienia mówią jednak o odrzuceniu apelacji Barçy. W związku z tą sytuacją kataloński klub wydał oficjalny komunikat, którego treść prezentujemy poniżej.

 

„FC Barcelona chciałaby wyrazić, z zachowaniem szacunku dla wszystkich organów sportowych, całkowity brak zgody z dzisiejszą decyzją Trybunału Arbitrażowego do Spraw Sportu, która utrzymała zakaz nałożony przez FIFA w związku z naruszeniem przepisów przy transferach młodych zawodników z zagranicy.

Klub wyjaśnił już przed Komisją Dyscyplinarną FIFA, Komisją Apelacyjną FIFA oraz Trybunałem swoje stanowisko wobec tej sprawy, ukazując że wspiera politykę ochrony nieletnich i troszczy się o ich rozwój i szkolenie.

Potwierdzić to mogą działania klubu, który stał światowym przykładem w sprawie szkolenia i rozwoju młodych zawodników. Struktura szkolenia piłkarskiego FC Barcelony pozwoliła setkom młodych zawodników spełniać swoje marzenia i ukształtować się jako jednostce.

 

Wszelkie błędy, które mogły zostać popełnione są jedynie błędami administracyjnymi, wynikającymi z rozbieżności prawnych pomiędzy tymi zawartymi w przepisach FIFA, a tymi obowiązującymi w Hiszpanii, co sprawiło, że klub myślał, iż postępuje właściwie.

 

FC Barcelona uważa więc, iż nałożona kara jest nieproporcjonalna do popełnionego błędu. Jest ona zbyt wysoka dla klubu, biorąc pod uwagę jego działania w przeszłości okoliczności tego przypadku.

 

W związku z tym, gdy TAS przedstawi uzasadnienie swojej decyzji, klub rozpocznie jego analizę i rozważy odwołanie się do Szwajcarskiego Trybunału Federalnego.”

 

Źródło: FCBarcelona.cat

Kursy na mecze FC Barcelony

FC Barcelona - PSG

Liga Mistrzów

16/04/2024 / 21:00

Real Madryt - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

21/04/2024 / 21:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2014/12/oficjalny-komunikat-barcy-w-sprawie-decyzji-tas/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.