18.08.2024, g. 02:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Valencia vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
53dn.10godz.54min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Wypowiedzi zawodników po meczu z Córdobą

Wypowiedzi zawodników po meczu z Córdobą

FC Barcelona zamknęła rok 2014 wygraną z Córdobą 5:0.Po meczu, który rozgrywany był na Camp Nou, wypowiedziało się kilku zawodników Barçy, między innymi Pedro i Jordi Alba.

Pedro

 

„Wielka szkoda, że w zeszłym tygodniu zremisowaliśmy z Getafe, ale mimo tego powinniśmy się cieszyć z dzisiejszej wygranej. W nadchodzącym roku musimy pokazać się z jak najlepszej strony i wygrywać wszystko co się da”.

„Jestem zadowolony, ale również spokojny z powodu zdobytego gola. Dobrze czuję się wśród kolegów, pracuję i dzięki temu trener daje mi szanse i minuty do rozegrania”.

„Nie sądzę, żeby pierwsza połowa wiele nas kosztowała, ale jasne jest, że w drugiej połowie rywale byli dużo bardziej zmęczeni i utracili rytm. My nie przestaliśmy tworzyć sobie okazji nawet na moment”.

„Oczywiście wszystko mogło potoczyć się inaczej. W zeszłym tygodniu, przeciwko Getafe, rozegraliśmy dobre spotkanie, ale nie udało nam się wygrać. Tym razem było inaczej, ale cieszymy się z wygranej, którą było dużo trudniej osiągnąć, niż sugeruje ostateczny wynik”.

Jordi Alba

„Pierwszy gol wiele dał, później staraliśmy się tworzyć sytuacje strzeleckie, naciskaliśmy. Kiedy przyszedł drugi gol, po przerwie, mecz został już ustawiony”.

Nie sądzę, że każda drużyna mogłaby poradzić sobie na Camp Nou, tak mówią tylko trenerzy rywali. Kiedy prowadziliśmy 1:0, oni byli w stanie stwarzać sobie akcje, jednak gdy strzeliliśmy na 2:0, to staliśmy się dużo bardziej spokojni”.

„Zazwyczaj lepiej gramy na Camp Nou. Na obcych boiskach zdarza się nam mieć to nieszczęście, że rywale zamykają się we własnym polu karnym, a tutaj mamy dużo więcej miejsca. Na wyjeździe dużo nas kosztuje wejście w pole karne, wykonanie centry, strzału… ale ogólnie zespół ma się dobrze”.

„Aktualnie czuję się bardzo dobrze. Mój pierwszy sezon w Barcelonie był bardzo dobry, w drugim zdarzały mi się kontuzje i momenty, w których nie czułem się komfortowo. Odnośnie tego roku mam bardzo dobre odczucia , jestem szybki i dobrze współpracuje mi się z drużyną. Kiedy wrócimy z przerwy świątecznej, musimy wciąż dobrze grać”.

„Zespół jest zjednoczony i potrafi być silny. Rok 2015 musimy rozpocząć dobrze i musimy pamiętać, by kibice i zespół pozostali zjednoczeni”.

 

Źródło: FCBarcelona.es

mainXX:/2014/12/wypowiedzi-zawodnikow-po-meczu-z-cordoba/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.