2dn.5godz.13min.

Zadanie wykonane: SD Huesca – FC Barcelona 0:4

FC Barcelony pokonała 4:0 SD Huescę w spotkaniu wyjazdowym 1/8 finału Copa del Rey. Gole dla Katalończyków strzelali Rakitić, Iniesta, Pedro i Rafinha. Rewanż odbędzie się 16 grudnia na Camp Nou.

Luis Enrique desygnował do gry jedenastkę zawodników, którzy na co dzień nie występują zbyt często. Oczywiście gra Blaugrany nie utraciła zbytnio na jakości i Katalończycy sięgnęli po pewne zwycięstwo przeciwko drużynie z niższego szczebla. W bramce stanął Ter Stegen, a po 40 dniach na boisko powrócił Iniesta.

Szybkie prowadzenie

Wieczór w Aragonii był dosyć chłodny, ale od pierwszego gwizdka sędziego było widać różnicę w grze i nastawieniu obu zespołów. Remis utrzymał się przez 11 minut, kiedy to pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Ivan Rakitić i otworzył wynik meczu. Pięć minut później swoją cegiełkę dołożył Iniesta, który równie efektownym strzałem zza pola karnego pokonał golkipera Hueski. Dla Hiszpana jest to pierwszy gol w tym sezonie. Wynik 0:2 nie pozwalał gospodarzom na dalsze bronienie dostępu do własnej bramki. Najaktywniejszy gracz Hueski, Guillem, znalazł się w dobrej sytuacji do zdobycia gola, ale Ter Stegen nie dał się pokonać.

Pedro podwyższa

Barça miała boiskowe wydarzenia pod kontrolą, a w 38. minucie strzeliła trzeciego gola. Iniesta kapitalnym podaniem obsłużył Pedro, a ten bez problemów pokonał Daniego Jiméneza. Po przerwie sytuacja na murawie wyglądała zupełnie inaczej, a gospodarze oddali niemalże tyle samo strzałów, co goście. Świetna defensywa Barcelony i dobre parady Ter Stegena pozwoliły na zachowanie czystego konta.

Na boisku za Jérémy”ego Mathieu pojawił się Edgar Ié, dla którego był to debiut w oficjalnym meczu Dumy Katalonii. W 71. minucie do siatki gości trafił również Rafinha. Piłka po uderzeniu pomocnika odbiła się jeszcze od obrońcy, ale ostatecznie wpadła do siatki. Dla Brazylijczyka był to pierwszy gol strzelony w barwach Blaugrany.

Walcząca Huesca

Barça prowadziła grę, ale gracze z Aragonii nie poddali się i szukali gola honorowego. Bliski zanotowania trafienia była Esnáider, który dobrze uderzył z dystansu. Z kolei Guillem raz był powstrzymany przez Douglasa, a raz przez Bartrę. Huesca, jak na swoje standardy, zagrała dobry mecz, ale FC Barcelona po prostu zrobiła swoje. Z przewagą czterech goli przystąpi do rewanżu, który odbędzie się 16 grudnia na Camp Nou.

SD Huesca – FC Barcelona 0:4

SD Huesca: Dani Jiménez; Aythami, Carlos David, Àlex García, Morillas; Íñigo Ríos, Camacho, Josan (73″ Esnáider), Tyronne (62″ Cabezas), Gassama (57″ Sosa) i Guillem

FC Barcelona: Ter Stegen; Douglas, Bartra, Mathieu (63″ Ié), Adriano; Samper, Rakitić (63″ Sergi Roberto), Iniesta; Rafinha, Munir (76″ Sandro) i Pedro

0:1 – Rakitić 11″

0:2 – Iniesta 16″

0:3 – Pedro 38″

0:4 – Rafinha 71″

21/04/2024 / 21:00