31.07.2024, g. 01:00
Mecz towarzyski
Manchester City vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
18dn.8godz.10min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

5 najbardziej kontrowersyjnych transferów Zubizarrety

5 najbardziej kontrowersyjnych transferów Zubizarrety

Barcelona zwolniła dziś swojego dyrektora sportowego, Andoniego Zubizarretę. To dobry moment by przypomnieć 5 najbardziej kontrowersyjnych transferów, których dokonał w ciągu swojej czteroletniej pracy.

 

Cesc Fàbregas

 

Fàbregas przyszedł do Barcelony latem 2011 roku za 34 miliony euro. Odszedł trzy lata później do Chelsea, a klub zarobił na jego odejściu 33 miliony. Zagrał w 151 spotkaniach i strzelił 42 gole. Z Barçą zdobył 6 tytułów, lecz nigdy nie przekonał do siebie kibiców.

 

Alexis Sánchez

 

Chilijczyk dołączył do zespołu w 2011 roku, a klub zapłacił za niego 25 milionów euro. Latem odszedł do Arsenalu za 37,7 milionów euro.

 

Alex Song

 

Barcelona chciała kogoś, kto mógłby grać w linii pomocy, a także na środku obrony. Sprowadziła więc latem 2012 roku Alexa Songa. Transfer Kameruńczyka wyniósł kataloński klub 19 milionów euro. Teraz przebywa na wypożyczeniu w West Ham.

 

Douglas Pereira

 

Sprowadzony latem zeszłego roku za 4,5 miliona euro z São Paulo. W tym sezonie zagrał tylko w trzech spotkaniach – dwa razy z Huescą w Pucharze Króla i jeden mecz w lidze z Málagą.

 

Thomas Vermaelen

 

Przybył za 18 milionów euro w ostatnim okienku transferowym. Wciąż nie zadebiutował w pierwszym zespole. Cały czas zmaga się z kontuzjami.

 

Źródło: Weloba.com 

mainXX:/2015/01/5-najbardziej-kontrowersyjnych-transferow-zubizarrety/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.