29.05.2024, g. 01:00
WNBA
Connecticut Sun blank vs blank Phoenix Mercury
Do meczu pozostało:
0dn.22godz.33min.
14.60 X0.00 21.20 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Sergi Roberto latem zadecyduje o przyszłości

Sergi Roberto latem zadecyduje o przyszłości

Sergi Roberto planuje poczekać do następnego sezonu, by zadecydować o swojej przyszłości. Zawodnik nie zamierza odchodzić w zimowym okienku transferowym, lecz chce poczekać do lata, by zobaczyć, jak rozwinie się jego sytuacja.

Zawodnik nie jest zadowolony z liczby minut, jakie dostaje w Barçy, więc jeśli nic się nie zmieni, to najprawdopodobniej latem opuści kataloński klub. W obecnym sezonie Sergi Roberto wziął udział w pięciu ligowych spotkaniach, jednym Ligi Mistrzów i dwóch Pucharu Króla.

W ubiegłym sezonie, u Gerardo Martino, miał znacznie lepszy początek. Rozegrał bowiem osiem ligowych spotkań, dwa w Lidze Mistrzów i również dwa w Pucharze Króla. Trzy z tych spotkań (z Celtikiem, Getafe i Cartageną) rozpoczął w wyjściowym składzie.

 

Pomimo mniejszej liczby minut, zawodnik nie zamierza odchodzić zimą, licząc, że jego sytuacja w drugiej połowie sezonu może ulec zmianie. Wynik decyzji TAS może jednak sprawić, że zawodnik nie zdecyduje się na odejście także latem.

Jednym z aspektów, które należy wziąć pod uwagę jest fakt, że w przyszłym roku może mieć jeszcze większą konkurencję, jeśli Barça zdecyduje się na powrót z wypożyczenia Denisa Suáreza, a także gdy do pierwszej drużyny dołączy Halilović.

 

Przypomnijmy, że Sergi Roberto ma kontrakt ważny do 2019 roku z klauzulą wykupu 30 milionów z możliwością rozszerzenia do 40 milionów.

 

Źródło: Weloba.cat

mainXX:/2015/01/sergi-roberto-latem-zadecyduje-o-przyszlosci/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.