25.03.2023, g. 20:45
Eliminacje Mistrzostw Europy (EURO 2024)
Hiszpania vs Norwegia
Do meczu pozostało:
0dn.8godz.26min.
11.33 X5.00 29.50 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Jordi Vinyals: Jeśli nie będzie dyscypliny, to nic nie osiągniemy

Jordi Vinyals: Jeśli nie będzie dyscypliny, to nic nie osiągniemy

Barça B zagra w sobotę mecz przeciwko Alavés, w ramach 25. kolejki Segunda División (20:00), spotkanie to jednak odbędzie się w odrobinę innych okolicznościach niż wcześniejsze, jako że Jordi Vinyals, dotychczasowy trener Juvenil A Barçy, niedawno przejął drużynę rezerw Barcelony i teraz to on będzie zasiadał na ławce na Miniestadi.

 

Praca i chęci


W ten piątek, nowy trener wypowiedział się dla mediów, przed pierwszym, prowadzonym przez niego meczem Barcelony B. „Okoliczności nie są najlepsze, wolałbym żeby był to początek sezonu, ale chęci do trenowania tego zespołu mam takie same, a nawet większe niż jakbym zaczynał od początku”. „Moje przejście do tego zespołu nie zmieni wiele, może sposób pracy z zawodnikami. Plusem jest to, że znamy prawie wszystkich piłkarzy tego zespołu, jako że ja oraz Pep Muñoz pracowaliśmy z nimi wcześniej”, dodał Vinyals.

Alavés, pierwszy cel

Jeśli chodzi o jutrzejszego rywala, Alavés z Vitorii, trener rezerw powiedział: „Jest to zespół, który gra dość prosto. Zawodnicy są bardzo zwarci w obronie i dodatkowo, są bardzo dobrzy jeśli chodzi o strategię, zarówno w obronie jak i w ataku”. Zapytany o to, czy widzi motywację u swoich zawodników, Vinyals odpowiedział: „Większość zawodników jest mocno zmotywowanych, pierwsze co im powiedziałem to to, że musimy być zespołem i musimy się mocno starać na treningach. Wszyscy mają wielkie chęci aby wygrać i zmienić zaistniałą sytuację. Wiedzą, że najważniejsze to być zjednoczonym zespołem”.

Lista powołanych w dniu meczu

Jedną ze zmian wprowadzonych przez Jordiego Vinyalsa jest to, że lista powołanych zostaje ogłoszona rano w dniu meczu. Tak więc, w sobotę rano poznamy nazwiska osiemnastu zawodników, którzy będą mieli szanse na wystąpienie w meczu z Alavés. Ci, którzy na pewno nie zagrają, to Lucas, Kaptoum i Halilović. Pierwsza dwójka wciąż leczy się po kontuzjach, natomiast młody Chorwat doznał urazu dopiero kilka dni temu i jego przerwa będzie trwać przez parę tygodni.

 

Źródło: FCBarcelona.es

Kursy na mecze FC Barcelony

Elche - FC Barcelona

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

02/04/2023 / 02:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2015/02/jordi-vinyals-jesli-nie-bedzie-dyscypliny-to-nic-nie-osiagniemy/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.