1dn.15godz.23min.

Klucze do zwycięstwa z Villarreal

FC Barcelona wygrała wczoraj mecz z Villarreal na Camp Nou 3:2, jednak nie był to łatwy pojedynek dla Katalończyków, gdyż dwukrotnie musieli gonić wynik. Oto pięć elementów, które przyczyniły się do zwycięstwa Barcelony:

Od pierwszej minuty: Zespół Luisa Enrique od pierwszej minuty ustalił tempo meczu. Blaugrana miała kontrolę nad piłką, a Jordi Alba, Rafinha, Iniesta, Messi, Suárez i Neymar nieustannie znajdowali się w okolicach pola karnego gości. Pomijając wyjście Cherysheva, Katalończycy nie odpuszczali, a ich wytrwałość została nagrodzona golem Neymara tuż przed rozpoczęciem przerwy.

Neymar: Brazylijczyk jest w naprawdę świetnej formie. Jego strzelecka passa nie ma końca, niezależnie od rozgrywek. Napastnik dobił do bramki piłkę wybitą przez Asenjo po strzale Rafinhy i strzelił swojego 15. gola w lidze i 22. w tym sezonie. W drugiej połowie wciąż uprzykrzał życie obronie Villarreal i znalazł się w sytuacji, w której powinien być odgwizdany karny.

Podwójna remontada: Świetny przykład pokazujący koncentrację i formę całego zespołu, jako że był w stanie aż dwukrotnie odrobić wynik po bramkach Villarreal. Należy przypomnieć, że goście nie przegrali ostatnich osiemnastu meczów, a tej nocy pokazali całą swoją jakość, dwukrotnie wychodząc na prowadzenie, i przez sporo czasu stwarzali zagrożenie. Zapowiada się ciekawy i trudny półfinał w Pucharze Króla.

Rafinha: Pomocnik powrócił do podstawowej jedenastki, zastępując Rakiticia. Zawodnik zagrał naprawdę kompletny mecz, walcząc i włączając się do gry ofensywnej zespołu. Nagrodą, na którą zdecydowanie zasłużył, był gol, pierwszy w La Liga, wyrównujący wynik. Strzał Rafinhy był przykładem jego ambicji i ofensywnego ducha.

Messi: I oczywiście, Messi. Argentyńczyk stał się kolejnym z kluczy do zwycięstwa dzięki swojemu golowi strzelonemu prawą nogą, dającemu Barcelonie prowadzenie. Ale oprócz jego tradycyjnego wkładu strzeleckiego, Argentyńczyk był wczoraj liderem zespołu, zwłaszcza kiedy Blaugranie nie szło nadzwyczajnie. W drugiej połowie Messi częściej znajdował się w środkowej części boiska i stamtąd zarządzał grą i konstruował akcje Barcelony.

Źródło: FCBarcelona.es

21/04/2024 / 21:00

27/04/2024 / 14:00

mainXX:/2015/02/klucze-do-zwyciestwa-z-villarreal/