3dn.8godz.13min.

Tydzień na wypożyczeniach

W tym sezonie aż czterech piłkarzy pierwszej drużyny Barcelony oraz jeden z drużyny rezerw gra na wypożyczeniach. Cristian Tello występuje w portugalskim Porto, Ibrahim Afellay w greckim Olympiakosie, Gerard Deulofeu oraz Denis Suárez w hiszpańskiej Sevilli, a Alex Song w angielskim West Hamie. Poniżej przedstawiamy, jak poradzili sobie w ostatnim tygodniu.

Cristian Tello

Cristian Tello w dalszym ciągu leczy kontuzję mięśniową i z tego powodu nie mógł wystąpić w meczu z Bayernem, który zakończył się zwycięstwem Porto 3:1 oraz spotkaniu z Académicą,w którym Smoki zwyciężyły 1:0. Tello nie mógł zagrać na boisku, jednak przed meczem z Académicą odebrał nagrodę dla najlepszego piłkarza ligi portugalskiej w marcu, przede wszystkim ze względu na pięć bramek zdobytych w minionym miesiącu.

Ibrahim Afellay

Ibrahim Afellay po raz kolejny znalazł się poza kadrą na mecz ligowy, w którym Olympiakos wygrał 4:0 z Levadiakosem. Zwycięstwo to było na tyle cenne, gdyż pozwoliło Olympiakosowi na wywalczenie 42. tytułu mistrzowskiego w historii.

Gerard Deulofeu

Sevilla w minionym tygodniu rozegrała dwa spotkania – w Lidze Europejskiej z Zenitem oraz lidze hiszpańskiej z Granadą. Pierwsze z nich zakończyło się zwycięstwem Sevilli 2:1, zaś drugie remisem 1:1. Niestety po raz kolejny w kadrze zabrakło miejsca dla Gerarda Deulofeu.

Denis Suárez

Denis Suárez mógł natomiast cieszyć się z możliwości występu w obu spotkaniach. W meczu z Zenitem rozegrał 45 minut. W tym czasie zaliczył 47 kontaktów z piłką, wykonał 37 podań z 83,8% skutecznością, raz dośrodkowywał, oddał trzy strzały, w tym jeden na bramkę oraz zobaczył żółtą kartkę. Najważniejszy był jednak fakt, że w 88. minucie zdobył bramkę, która zapewniła Sevilli zwycięstwo. Portal WhoScored  ocenił jego występ na 7,31.

W meczu z Granadą Denis rozegrał pełne 90 minut. W tym czasie zaliczył 45 kontaktów z piłką, wykonał 32 podania z 87,5% skutecznością, w tym jedno kluczowe, dwa razy dośrodkowywał oraz oddał cztery strzały, w tym jeden na bramkę. W defensywie natomiast zaliczył jedno wybicie piłki oraz pięć fauli. Portal WhoScored  wystawił mu ocenę 6,62.

Alex Song

Alex Song wystąpił natomiast w wyjazdowym meczu z Manchesterem City przegranym przez jego zespół 0:2. Kameruńczyk rozegrał w tym spotkaniu 65 minut i w tym czasie zaliczył 44 kontakty z piłką, wykonał 30 podań z 76,7% skutecznością, w tym dwa kluczowe podania. W defensywie zaliczył pięć przechwytów oraz dwa wybicia piłki. Portal WhoScored  ocenił go na 7,05.

Źródło: Własne / WhoScored.com

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30

mainXX:/2015/04/tydzien-na-wypozyczeniach-7/