2dn.19godz.37min.

Tydzień na wypożyczeniach

W tym sezonie aż czterech piłkarzy pierwszej drużyny Barcelony oraz jeden z drużyny rezerw gra na wypożyczeniach. Cristian Tello występuje w portugalskim Porto, Ibrahim Afellay w greckim Olympiakosie, Gerard Deulofeu oraz Denis Suárez w hiszpańskiej Sevilli, a Alex Song w angielskim West Hamie. Poniżej przedstawiamy, jak poradzili sobie w ostatnim tygodniu.

Cristian Tello

Cristian Tello wciąż zmaga się z kontuzją mięśniową, co oznacza, że w dalszym ciągu nie może pomagać swoim kolegom na boisku. Porto w tym czasie wzięło udział w spotkaniu Ligi Mistrzów z Bayernem, przegranym 1:6 i odpadło z tych rozgrywek. W lidze natomiast mierzyło się na wyjeździe z Benfiką. Ten mecz zakończył się remisem 0:0

Ibrahim Afellay

Ibrahim Afellay znów znalazł się poza kadrą na mecz ligowy Olympiakosu. Greckie media donoszą, że z powodów osobistych udał się do Holandii. Olympiakos tymczasem zremisował 2:2 w meczu 32. kolejki ligowej z Panioniosem.

Gerard Deulofeu

Po dwóch miesiącach przerwy Gerard Deulofeu w końcu dostał szansę od trenera i wystąpił w meczu ligowym z Rayo Vallecano, wygranym przez jego zespół 2:0. Napastnik rozegrał w tym spotkaniu 28 minut i w tym czasie zaliczył 15 kontaktów z piłką, wykonał 4 podania z 75% skutecznością, raz dośrodkowywał, oddał trzy strzały, w tym jeden na bramkę, wykonał dwa dryblingi, dwa razy był faulowany oraz raz został złapany na spalonym. Portal WhoScored  ocenił jego występ na 6,40,

Denis Suárez

Denis Suárez tymczasem rozegrał cały mecz z Rayo Vallecano. Przez ten czas zaliczył 46 kontaktów z piłką, wykonał 26 podań z 76,9% skutecznością, w tym dwa kluczowe, raz dośrodkowywał, oddał jeden strzał na bramkę, wykonał jeden drybling, raz był faulowany oraz raz został złapany na spalonym. W defensywie natomiast zaliczył jeden przechwyt oraz dwa wybicia piłki. Poza tym popisał się asystą przy bramce Carriço. Jego występ został oceniony przez portal WhoScored na 7,12.

Denis Suárez wszedł także na boisko w 91. minucie meczu Ligi Europejskiej z Zenitem, w którym Sevilla zremisowała 2:2. W tak krótkim okresie gry zaliczył dwa kontakty z piłką, wykonał jedno celne podanie oraz raz został sfaulowany. Portal WhoScored  wystawił mu za ten występ ocenę 6,02.

Alex Song

Alex Song znalazł się tymczasem poza kadrą meczową na ligowy mecz z Queens Park Rangers, w którym jego zespół zremisował 0:0.

Źródło: Własne / WhoScored.com

21/04/2024 / 21:00

27/04/2024 / 14:00

mainXX:/2015/04/tydzien-na-wypozyczeniach-8/