18.08.2024, g. 02:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Valencia vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
57dn.13godz.31min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Iniesta: Wzbiliśmy się z dna na szczyt

Iniesta: Wzbiliśmy się z dna na szczyt

Andrés Iniesta uczestniczył wczoraj w wydarzeniu organizowanym przez Estrella Damm, podczas którego między innymi odpowiadał na pytania zadawane przez fanów. Piłkarz wyraził zadowolenie z wygrania ligi i wypowiedział się na temat dobrego momentu zespołu.

La Liga

„Świętowaliśmy jak należy. Wygranie ligi było bardzo ważne dla nas i dla naszych kibiców”.

Dobry moment drużyny

„Wzbiliśmy się z dna na szczyt. Wszytko trwa i trzeba zawsze czekać na poprawę. Ważne, że wielu jest z nami i że wierzymy w tę samą sprawę, nie zmieniamy naszego podejścia. Dzięki temu zespół się rozwija i dojrzewa. Jesteśmy w naprawdę dobrym momencie. Mamy tryplet na wyciągnięcie ręki”.

„Kluczowy jest respekt i solidarność zespołu. Ważna jest też praca i rozwój. Nic więcej się nie kryje za naszym sukcesem. Jednak zawsze jedna mała decyzja, czy nieznaczące szczegóły mogą decydować o zdobyciu tytułu”.

„Istotą jest kontynuowanie drogi do celu, nie patrząc na liczne potknięcia i porażki. Ważne jest końcowe zrealizowanie marzeń”.

Xavi Hernández

„Kończą mi się na niego pochwały. Nie potrafię znaleźć słowa, które opisze jakim jest człowiekiem i piłkarzem. Statystyki, lata, odczucia, sposób gry i bycia… na to wszystko nie ma odpowiednich słów. On jest wyjątkowym piłkarzem, niepowtarzalnym oraz był jedną z fundamentalnych postaci w tym klubie i reprezentacji. To wielki zaszczyt i przywilej móc całą karierę grać u jego boku”.

Najlepszy moment

„Jeśli chodzi o piłkę nożną, to przeżyłem wiele ważnych momentów. Na początek debiut w pierwszym zespole po tak wielu latach oglądania Camp Nou zza szyby La Masii. Dalej są tytuły, gol na Stamford Bridge…”.

Wpływ ojca

„Od małego był zawsze ze mną. Zawsze mogłem z nim porozmawiać, mówił mi co powinienem zrobić. Później miałem to szczęście, że uczyłem się od wielu trenerów i każdy z nich mógł mnie wspierać jak ojciec. Czuję się uprzywilejowany. Miałem wiele kluczowych momentów w mojej karierze, jednak zawsze miałem też koło siebie trenera, który mógł mi pomóc”.

Przyszłość jako trener

„Pomyślę o tym za trzy czy cztery lata, teraz skupiam się na piłce, bo z każdym dniem zostaje mi coraz mniej czasu na granie. W przyszłości zobaczymy co się stanie, teraz będę się cieszył możliwością gry w piłkę”.

Kilka ciekawostek

Ulubiony serial: Breaking Bad

Ulubiony aktor: Denzel Wahington

Ulubiona książka: Cień wiatru

Źródło: Weloba.esKursy na mecze FC Barcelony

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2015/05/iniesta-wzbilismy-sie-z-dna-na-szczyt/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.