4dn.22godz.10min.

Tydzień na wypożyczeniach

W tym sezonie aż czterech piłkarzy pierwszej drużyny Barcelony oraz jeden z drużyny rezerw gra na wypożyczeniach. Cristian Tello występuje w portugalskim Porto, Ibrahim Afellay w greckim Olympiakosie, Gerard Deulofeu oraz Denis Suárez w hiszpańskiej Sevilli, a Alex Song w angielskim West Hamie. Poniżej przedstawiamy, jak poradzili sobie w ostatnim tygodniu.

Cristian Tello

Po ponad miesięcznej przerwie od gry, spowodowanej kontuzją Cristian Tello wrócił na murawę. Napastnik wszedł w 80. minucie ligowego meczu z Gil Vicente, wchodząc w miejsce Brahimiego. Porto wygrało to spotkanie 2:0.

Ibrahim Afellay

W ostatnim tygodniu Olympiakos mierzył się dziesiątym w tabeli Plataniasem. Niestety po raz kolejny w kadrze meczowej zabrakło Ibrahima Afellaya, a jego zespół zremisował to spotkanie 1:1.

Gerard Deulofeu

Ostatni tydzień nie przyniósł też większych zmian w sprawie występów Gerarda Deulofeu. Sevilla rozegrała dwa spotkania – w Lidze Europejskiej z Fiorentiną wygrane 3:0 oraz lidze hiszpańskiej z Celtą zakończone remisem 1:1. W obu meczach zabrało miejsca dla młodego napastnika.

Denis Suárez

Swoją szansę natomiast dostał Denis Suárez w ligowym meczu z Celtą Vigo. Zawodnik rozegrał 73 minuty w tym spotkaniu. W tym czasie zaliczył 38 kontaktów z piłką, wykonał 22 podania z 68,2% skutecznością, w tym jedno kluczowe, cztery razy dośrodkowywał oraz dwa razy był faulowany. W defensywie zaliczył trzy przechwyty oraz jedno wybicie piłki. Portal WhoScored ocenił jego występ na 6,74.

Alex Song

Alex Song rozegrał natomiast 45 minut w wyjazdowym spotkaniu z Aston Villą, które jego zespół przegrał 0:1. W tym czasie Kameruńczyk zaliczył 35 kontaktów z piłką, wykonał 29 podań z 65,5% skutecznością, w tym jedno kluczowe, siedem długich piłek  oraz zaliczył jeden drybling. W defensywie zaliczył trzy przechwyty, dwa zablokowania piłki oraz trzy faule. Poza tym został ukarany żółtą kartką. Jego występ został oceniony przez portal WhoScored ocenił jego występ na 6,63.

Źródło: Własne / WhoScored.com

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30

mainXX:/2015/05/tydzien-na-wypozyczeniach-10/