11.36 X5.00 27.50 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Tydzień na wypożyczeniach

W tym sezonie aż czterech piłkarzy pierwszej drużyny Barcelony oraz jeden z drużyny rezerw gra na wypożyczeniach. Cristian Tello występuje w portugalskim Porto, Ibrahim Afellay w greckim Olympiakosie, Gerard Deulofeu oraz Denis Suárez w hiszpańskiej Sevilli, a Alex Song w angielskim West Hamie. Poniżej przedstawiamy, jak poradzili sobie w ostatnim tygodniu.

Cristian Tello

Ostatni tydzień, to w dalszym ciągu leczenie kontuzji przez Cristiana Tello, co uniemożliwiło mu występ w ligowym spotkaniu z Vitorią de Setubal, wygranym przez jego zespół 2:0

Ibrahim Afellay

Olympiakos w minionym tygodniu rozegrało dwa spotkania – ligowe z AELK, wygrane 5:0 oraz rewanżowe w półfinale Pucharu Grecji z Apollonem Smyrnis, które zakończyło się remisem 1:1 i awansem drużyny z Pireusu do finału. Niestety po raz kolejny w kadrze meczowej zabrakło Ibrahima Afellaya.

Gerard Deulofeu

Piłkarze Sevilli rozegrali także dwa spotkania w zeszłym tygodniu – ligowe z Eibarem, wygrane 3:1 oraz z Realem Madryt przegrane 2:3. Niestety w żadnym ze spotkań Gerard Deulofeu nie dostał swojej szansy.

Tymczasem portugalskie media donoszą, że FC Porto jest poważnie zainteresowane dwuletnim wypożyczeniem napastnika z opcją pierwokupu.

Denis Suárez

Denis Suárez tymczasem rozegrał 23 minuty w meczu z Eibarem. W tym czasie zaliczył 17 kontaktów z piłką, wykonał 12 podań z 75% skutecznością oraz oddał jeden strzał. Portal WhoScored ocenił jego występ na 6,05.

W meczu z Realem rozegrał natomiast 20 minut. W tym czasie zaliczył 18 kontaktów z piłką, wykonał 9 podań z 88,9% skutecznością, w tym jedno kluczowe, raz dośrodkowywał oraz oddał dwa strzały na bramkę. Jego występ został oceniony przez portal WhoScored na 6,29

Alex Song

West Ham mierzył się natomiast u siebie z Burnley, wygrywając to spotkanie 1:0. Po raz kolejny jednak w składzie zabrakło miejsca dla Alexa Songa.

Źródło: Własne / WhoScored.com

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30

mainXX:/2015/05/tydzien-na-wypozyczeniach-9/