2dn.0godz.51min.

Claudio Bravo w finale Copa América!

Pierwszy półfinał za nami! Reprezentacja Chile z Claudio Bravo w składzie wygrała 2-1 z Peru i awansowała do wielkiego finału.

Claudio Bravo po raz kolejny znalazł się w wyjściowym składzie reprezentacji Chile, ale tym razem dał się pokonać… swojemu koledze, Gary Medelowi. Przy tym samobójczym trafieniu był bez szans, ale w pozostałej części spotkania był pewnym punktem zespołu.

Mecz tak naprawdę rozpoczął się w 20. minucie, kiedy to drugą żółtą kartkę otrzymał zawodnik Peru, Carlos Zambrano. Chile atakowało pewniej, a to przyniosło skutki trzy minuty przed końcem pierwszej połowy – gola zdobył  Eduardo Vargas. Ten sam piłkarz wpisał się na listę strzelców jeszcze raz – kapitalnym strzałem z dystansu w 64. minucie dał finał swojej reprezentacji.

Chile awansowało do finału Copa América i czeka teraz na swojego rywala, którym będzie ktoś z pary Argentyna – Paragwaj. Przypominamy, że walka o trofeum rozegra się w sobotę, 4 lipca, o 21:15 (polskiego czasu). Mecz będzie można obejrzeć w TVP1 i TVP Sport.

Chile 2-1 Peru

1-0, 42’ Eduardo Vargas;

1-1, 60’ Gary Medel (samobój),

2-1, 64’ Eduardo Vargas.

Chile: Claudio Bravo; Mauricio Isla, Gary Medel, José Rojas, Miiko Albornoz (46’ Eugenio Mena), Charles Aránguiz, Marcelo Díaz (46’ David Pizarro), Arturo Vidal, Jorge Valdivia (85’ Felipe Gutiérrez), Alexis Sánchez, Eduardo Vargas

Peru: Pedro Gallese, Luis Advíncula, Carlos Zambrano, Carlos Ascues, Juan Manuel Vargas, Carlos Lobatón (73’ Yoshimar Yotún), Josepmir Ballón, Christian Cueva (26’ Christian Ramos), Jefferson Farfán, André Carrillo (73’ Claudio Pizarro), Paolo Guerrero

21/04/2024 / 21:00

27/04/2024 / 14:00