2dn.4godz.23min.

NeymarShow w meczu z Peru

Reprezentacja Brazylii pokonała 2-1 Peru w pierwszym swoim spotkaniu na Copa América. Bohaterem został napastnik FC Barcelony, Neymar.

W wyjściowym składzie Brazylii znalazło się dwóch piłkarzy FC Barcelony – Dani Alves oraz Neymar. Obaj rozegrali pełne 90 minut, ale to ten drugi był głównym bohaterem.

Spotkanie rozpoczęło się dość niespodziewanie, ponieważ to Peru wyszło na prowadzenie za sprawą bramki Cuevy. Minutę później było już jednak 1-1, a na listę strzelców wpisał się kapitan reprezentacji Brazylii, Neymar.

Kiedy wszystko wskazywało na to, że spotkanie zakończy się remisem, w 90. minucie Douglasa Costę idealnym podaniem obsłużył Neymar, który do bramki dołożył asystę. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Brazylii (2-1).

Warto także dodać, że napastnik FC Barcelony został wybrany MVP spotkania.

Brazylia 2-1 Peru