18.08.2024, g. 02:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Valencia vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
53dn.2godz.34min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Iniesta i Totti: pojedynek wiernych swoim barwom

Iniesta i Totti: pojedynek wiernych swoim barwom

Iniesta i Totti, legendy odpowiednio Barcelony i Romy, mają okazję spotkać się w bezpośrednim meczu po raz pierwszy na Camp Nou.

Najbliższy mecz o Puchar Gampera będzie 50. edycją tego wydarzenia, a przy okazji pozwoli na spotkanie dwóch wielkich piłkarzy: Andrésa Iniesty i Francesco Tottiego. Obaj są podziwiani nie tylko za swoje umiejętności piłkarskie, ale i za przykładne zachowanie i przede wszystkim wierność swoim barwom klubowym, którym poświęcili całą dotychczasową karierę.

W wieku 31 lat po odejściu Xaviego Iniesta jest teraz pierwszym kapitanem FC Barcelony. Od jego oficjalnego debiutu w pierwszym zespole minęło już trzynaście lat, kolejnych kilka należy mu doliczyć za grę w klubowej szkółce. Iniesta ma na koncie aż 549 meczów dla Barcelony, co plasuje go pod tym względem na trzecim miejscu razem z Miguelim.

Totti wraca na Camp Nou

W dniu kiedy kluby wydają milion za milionem na kolejnych zawodników, a lojalność swojemu zespołowi jest wręcz ewenementem, to do takich rzadkich przypadków można zaliczyć Francesco Tottiego, znanego w Romie jako Il Capitano. Debiut w pierwszym zespole zaliczył w 1993 roku w wieku zaledwie 17 lat i po tylko czterech latach spędzonych w zespołach młodzieżowych. Czas leci szybko i nieubłaganie: dziś już 39-letni zawodnik ma na swoim koncie ponad 500 meczów rozegranych dla Romy. Z pewnością najmilszym wspomnieniem dla niego był triumf w lidze włoskiej w sezonie 2000/01.

Iniesta i Totti grali kilka razy przeciwko sobie, ale na poziomie reprezentacyjnym. Dopiero teraz nadarzy się okazja, aby mogli zmierzyć się grając dla swoich klubów. Jednak dla Tottiego będzie to drugi mecz na Camp Nou, bo pierwszy rozegrał tutaj podczas fazy grupowej Ligi Mistrzów w sezonie 2001/02. Na boisku spędził 81 minut, a mecz zakończył się podziałem punktów z wynikiem 1:1.

Źródło: FCBarcelona.cat

mainXX:/2015/08/iniesta-i-totti-pojedynek-wiernych-swoim-barwom/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.