04.10.2023, g. 21:00
Liga Mistrzów
FC Porto vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
1dn.9godz.24min.
14.00 X3.75 21.91 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Plan rekonwalescencji Leo Messiego

Plan rekonwalescencji Leo Messiego

Przed Leo Messim 7-8 tygodni intensywnej pracy. Oczekuje się, że po tym czasie Argentyńczyk powróci do pełni zdrowia i będzie mógł wrócić na boisko.

Argentyński napastnik rozpoczął wczoraj swoją rekonwalescencję, lecz w ciągu pierwszych siedmiu dni jego zadaniem będzie odpoczynek, a nie praca siłowa, aby nie pogorszyć stanu, w jakim znajduje się więzadło, które jest częściowo zerwane.

Lekarze przewidują, że Messi w ciągu pierwszego tygodnia rekonwalescencji nie będzie wykonywał żadnej aktywności fizycznej. Niektórzy lekarze nawet zalecają podczas pierwszych dni korzystanie z kul, by w jak najmniejszym stopniu obciążać uszkodzone kolano. Zapalenie powinno zniknąć po 4-5 dniach, a więc pod koniec pierwszego tygodnia Messi może zostać oddany w ręce fizjoterapeutów.

W przypadku Messiego to właśnie praca z fizjoterapeuta będzie kluczowa. Trzeci i czwarty tydzień Argentyńczyk spędzi, wykonując ćwiczenia z boku boiska, a od tego czasu tak naprawdę wszystko będzie zależało od niego.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z oczekiwaniami, Messi może zacząć treningi z piłką już w trakcie piątego tygodnia. Nie będzie to jednak dla niego takie łatwe, ponieważ ból nie znika z dnia na dzień. Pod względem medycznym kontuzja może zostać wyleczona po miesiącu i wówczas najważniejsze będą indywidualne odczucia zawodnika. Dyskomfort i strach będą nadawały tempo powrotowi na boisko.

Lekarze uważane za prawdopodobne, że Argentyńczyk wróci do treningów z grupą już za 6 tygodni, a tydzień później będzie czuł się już na tyle dobrze, by móc wrócić na boisko. Kontuzja, której doznał Messi jest bardzo powszechna u piłkarzy i etapy postępowania w jej przypadku są standardowe.

Tak naprawdę Messi może już wrócić na boisko za 6 tygodni, ale sztab medyczny stwierdził, że zawodnik będzie pauzował przez 7-8 tygodni. W tym czasie bowiem odbędą się zgrupowania reprezentacji, a jeśli zawodnik zostałby zmuszony do podróży, to wówczas mógłby nastąpić nawrót kontuzji, czego nikt by nie chciał.

Źródło: Sport.es

mainXX:/2015/09/plan-rekonwalescencji-leo-messiego/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.