500 dni Luisa Enrique w Barçy

500 dni Luisa Enrique w Barçy

3 października 2015 roku, czyli w dniu meczu z Sevillą minęło 500 dni od czasu, gdy Luis Enrique objął stanowisko trenera FC Barcelony.

Luis Enrique został oficjalnie zaprezentowany jako trener FC Barcelony 21 maja 2014 roku. Przez ten czas osiągnął wiele, doprowadzając Barçę do zdobycia trypletu, czego wcześniej dokonał Pep Guardiola.

Pep Guardiola później świętował swój 500 dzień na stanowisku trenerskim katalońskiego klubu, bo w listopadzie. A wszystko to dlatego, że został zaprezentowany w czerwcu. Tym samym Guardiola przez ten czas poprowadził drużynę w większej ilości spotkań (78) od Luisa Enrique (72). Jednak procent wygranych Luisa Enrique jest wyższy  79,17% do 69,23% Guardioli. Różnica bramek także przemawia za Luisem Enrique, choć Pep z Barçą wywalczył pięć trofeów, a kataloński klub w tym roku przegrał walkę o Superpuchar Hiszpanii.

Luis Enrique przez 17 miesięcy z pewnością wiele osiągnął, choć nie odbyło się bez trudności. Trener mógł jednak liczyć na wsparcie wielu osób. Początkowe sukcesy dały mu wiarygodność, choć teraz ponownie pojawiają się wątpliwości i krytyka.

Źródło: MundoDeportivo.com


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB