28.05.2024, g. 19:00
Liga Austriacka
TSV Hartberg vs Austria Wiedeń
Do meczu pozostało:
0dn.19godz.9min.
12.90 X3.60 22.25 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Neymar otrzyma hiszpańskie obywatelstwo

Neymar otrzyma hiszpańskie obywatelstwo

Napastnik FC Barcelony, Neymar, jest bardzo bliski otrzymania hiszpańskiego obywatelstwa. Oznacza to, że kataloński klub będzie mógł pozyskać jeszcze jednego zawodnika spoza Unii Europejskiej.

Styczniowe wzmocnienia wydają się być nieuniknione. Sytuację ułatwi Neymar, który po otrzymaniu hiszpańskiego obywatelstwa zwolni miejsce w zespole dla piłkarza spoza Unii Europejskiej. Brazylijczyk ma dostać paszport przed końcem roku.

Neymar z pomocą klubu jest w trakcie załatwiania wszystkich niezbędnych formalności. Finalizacja ma nastąpić w listopadzie lub grudniu. Osoba, która spędziła minimum 2,5 roku w Hiszpanii może ubiegać się o podwójne obywatelstwo. Brazylijczyk trafił do Barcelony w maju 2013 roku, więc spędził w tym kraju już 30 miesięcy.

W pierwszej drużynie może występować trzech zawodników spoza Unii Europejskiej. Obecnie te miejsca są zajęte przez Neymara, Douglasa i Luisa Suáreza. W styczniu dobiegnie końca ban transferowy, więc Roberto Fernández, dyrektor sportowy klubu, będzie mógł sprowadzić zawodnika z każdego krańca świata.

Źródło: Sport.es

mainXX:/2015/10/neymar-otrzyma-hiszpanskie-obywatelstwo/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.