Jak Barça przygotowuje się do spotkań

Jak Barça przygotowuje się do spotkań

Przygotowania do każdego z meczów są dość zbliżone. Trener nie mówi nic do tridente – oni mają absolutną wolność.

Sztab spotyka się z zawodnikami dwukrotnie: za pierwszym razem dzień przed mecze. Wtedy asystenci Luisa Enrique odtwarzają nagrania z grą przeciwnika i tłumaczą ich styl gry, jest to ogólny opis, bez szczegółów. Drugie spotkanie odbywa się w dzień meczu, półtorej godziny przed meczem, w szatni. Tę część odprawy prowadzi Luis Enrique i jest ona skierowana tylko i wyłącznie do podstawowej jedenastki w danym meczu. Wtedy okazuje się kto wystąpi w spotkaniu.

Po ogólnych wskazówkach, konkretne instrukcje przekazywane są kolejnym formacjom. Największą wagę przykłada się zazwyczaj do formacji defensywnej. Następnie kilka słów do pomocników i na koniec napastnicy. Jeśli jednym z napastników jest ktoś spoza tridente, Luis Enrique odbywa z nią indywidualną rozmowę. W przypadku występu Messiego, Suáreza i Neymara, Luis Enrique nie mówi napastnikom nic.

Według dziennikarza, Javiego Miguela, takie postępowanie jest odbierane normalnie przez zespół, ponieważ „oni na to zasługują” i przypomniał, że Luis Suárez powiedział kiedyś, że rozmawiają z Messim i Neymarem między sobą o pracy w ataku.

Źródło: Weloba.com

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB