04.06.2023, g. 19:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Celta Vigo vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
6dn.18godz.1min.
11.50 X3.00 21.50 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Jak Barça przygotowuje się do spotkań

Jak Barça przygotowuje się do spotkań

Przygotowania do każdego z meczów są dość zbliżone. Trener nie mówi nic do tridente – oni mają absolutną wolność.

Sztab spotyka się z zawodnikami dwukrotnie: za pierwszym razem dzień przed mecze. Wtedy asystenci Luisa Enrique odtwarzają nagrania z grą przeciwnika i tłumaczą ich styl gry, jest to ogólny opis, bez szczegółów. Drugie spotkanie odbywa się w dzień meczu, półtorej godziny przed meczem, w szatni. Tę część odprawy prowadzi Luis Enrique i jest ona skierowana tylko i wyłącznie do podstawowej jedenastki w danym meczu. Wtedy okazuje się kto wystąpi w spotkaniu.

Po ogólnych wskazówkach, konkretne instrukcje przekazywane są kolejnym formacjom. Największą wagę przykłada się zazwyczaj do formacji defensywnej. Następnie kilka słów do pomocników i na koniec napastnicy. Jeśli jednym z napastników jest ktoś spoza tridente, Luis Enrique odbywa z nią indywidualną rozmowę. W przypadku występu Messiego, Suáreza i Neymara, Luis Enrique nie mówi napastnikom nic.

Według dziennikarza, Javiego Miguela, takie postępowanie jest odbierane normalnie przez zespół, ponieważ „oni na to zasługują” i przypomniał, że Luis Suárez powiedział kiedyś, że rozmawiają z Messim i Neymarem między sobą o pracy w ataku.

Źródło: Weloba.com

mainXX:/2016/03/jak-barca-przygotowuje-sie-do-spotkan/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.