29.05.2024, g. 01:00
WNBA
Connecticut Sun blank vs blank Phoenix Mercury
Do meczu pozostało:
1dn.0godz.36min.
14.60 X0.00 21.20 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Ter Stegen: To trudna sytuacja dla bramkarza w moim wieku

Ter Stegen: To trudna sytuacja dla bramkarza w moim wieku

Marc-Andre ter Stegen w wywiadzie z niemieckim SPORT1 wypowiedział się na temat możliwego pojedynku z FC Bayernem i swojej sytuacji w FC Barcelonie, z której nie jest do końca zadowolony.

Cztery lata temu straciłeś możliwość występu na Euro. Czy nadal myślisz o tym?

Nie rozegraliśmy dobrego spotkania ze Szwajcarią. Nie wiem, czy trener podjąłby inną decyzję, gdybyśmy wygrali tamto spotkanie. Jednak myślę, że podjął słuszną decyzję. Zobaczymy, jak to będzie w tym roku i na których bramkarzy postawi.

Czy sądzisz, że zdobycie trypletu z Barceloną i wywalczenie Ligi Mistrzów, zwiększyły Twoje szanse na wyjazd na Euro?

Nie sądzę, że selekcjoner podejmuje decyzję na podstawie zdobytych tytułów. To zależy od siły i formy, jaką masz w danym czasie. Moim celem są jak najlepsze występy z FC Barceloną w Lidze Mistrzów, bo zawsze waażne jest to, jak zaprezentujesz się na boisku.

Mówisz już bardzo dobrze po hiszpańsku. Jak ważne jest to dla Ciebie, nie tylko podczas pracy na boisku?

Warto było zdobyć to doświadczenie. Poznałem inny kraj, inną kulturę i inny język. To rzecz, która sprawia, że stajesz się zupełnie inną osobą. To dla mnie ważne pod względem prywatnym, że potrafię zrozumieć innych. Mogę włączać się do rozmowy i wiem, o czym rozmawiają i kiedy mówią o mnie (śmiech).

W Barcelonie masz jeden problem – nie występujesz w tak dużej liczbie spotkań, jak Claudio Bravo, który najprawdopodobniej wystąpi w najbliższym spotkaniu ligowym z Realem. Jak radzisz sobie z tą sytuacją?

To jest trudne, bo nie mogę złapać odpowiedniego rytmu, jak bym chciał. Oczywiście moim celem są częstsze występy. Kiedy sytuacja pozostanie bez zmian, to naturalne, że trzeba będzie kiedyś o niej pomówić. Na dłuższa metę jest to trudna sytuacja dla bramkarza w moim wieku.

Wiele klubów z pewnością byłoby Tobą zainteresowanych. W tym momencie liga angielska przyciąga wielu zawodników. Tobą zainteresowany był Liverpool. Czy kiedykolwiek myślałeś o takie zmianie?

Nie, raczej nie. Nie zajmuję się innymi zespołami, ponieważ moja sytuacja po prostu tego nie dotyczy. Piłka nożna jest moją pracą i dla mnie liczy się tylko najbliższy pojedynek. Nie myślę o dalszej przyszłości. Barcelona jest wielkim klubem, gdzie jeszcze do lata może się zmienić wiele rzeczy. Jednak jeśli sytuacja pozostanie bez zmian, w każdym przypadku będziemy musieli porozmawiać.

Na początku sezonu wiele mówiło się o Tobie, ponieważ straciłeś bramkę z około 50 metrów. Jak radzisz sobie z krytyką?

Generalnie nie czytam zbyt wielu artykułów prasowych, ponieważ mam własne zdane na temat swojej gry. Nie myślę o tym, co inni piszą o mnie, co myślę, że jest moim atutem. .

Thomas Müller niedawno w wywiadzie ze SPORT1 powiedział, że nie wie, w czym FC Barcelona jest lepsza od Bayernu. Co Ty mógłbyś powiedzieć na ten temat? Czy Barcelona jest gotowa do pojedynku z Bayernem?

Nie można powiedzieć, że FC Barcelona jest najlepszą drużyną, czy ktokolwiek. To zależy od formy dnia. W ostatnim roku wygraliśmy 3:0, ale nie było to łatwe spotkanie. Kiedy znów przyjdzie nam się mierzyć z Bayernem, będzie podobnie.

Źródło: Sport1.de

mainXX:/2016/03/ter-stegen-to-trudna-sytuacja-dla-bramkarza-w-moim-wieku/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.