10.12.2023, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
FC Barcelona vs Girona FC
Do meczu pozostało:
2dn.16godz.32min.
11.53 X5.00 25.25 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Barça chce odnowić kontrakt z ter Stegenem

Barça chce odnowić kontrakt z ter Stegenem

Marc-André Ter Stegen ma poważne wątpliwości co do kontynuowania swojej przygody w katalońskim klubie, lecz dla zarządu jest jasne, że to bramkarz przyszłości.

FC Barcelona jest świadoma niezręcznej sytuacji Marca-André Ter Stegena. Dlatego polityka prowadzona przez Josepa Marię Bartomeu jest gotowa podjąć inicjatywę, aby uspokoić zawodnika i zapewnić mu ciągłość przez kilka następnych sezonów. Klub chce poprosić Niemca o cierpliwość i pokazać mu, że jest pewny swoich planów.

Niemiecki bramkarz jest zmęczony ciągłym pozostawaniem w cieniu Claudio Bravo i jest gotowy zmienić barwy klubowe. „Chcę zrobić krok do przodu i grać więcej, ponieważ sytuacja jest jasna. Jeśli nic się nie zmieni, koniecznie będziemy musieli porozmawiać”, powiedział kilka tygodni temu ter Stegen.

Barça jest świadoma, że ter Stegen otrzymał kilka ciekawych propozycji z Premier League, m.in. ze strony Liverpoolu i Manchesteru City i dlatego będzie chciała dołożyć wszelkich starań, by przekonać go do pozostania na Camp Nou.

Klub nie ma żadnych wątpliwości, co do wartości ter Stegena. Niemiec w najbliższą sobotę skończy 24 lata i mógłby być pewnym punktem w bramce  Barcelony przez wiele lat. Claudio Bravo skończył już bowiem 33 lata, więc to jasne, że nie będzie grał na tak wysokim poziomie przez wiele lat.

Głównym problemem jest jednak fakt, że Luis Enrique nie chce przeprowadzać żadnych zmian i w dalszym ciągu chce, by to Claudio Bravo bronił dostępu do bramki w meczach ligowych.

Barça zamierza więc przeprowadzić kilka sztuczek, by przekonać ter Stegena do pozostania. Po pierwsze jego klauzula wykupu wynosi 80 milionów euro, więc nie każdy klub byłby w stanie wyłożyć taką kwotę na transfer bramkarza. Po drugie FC Barcelona planuje przedłużenie kontraktu z młodym Niemcem i zaproponować mu lepsze warunki. Jego obecna umowa wygasa w 2019 roku, a zarobki wynoszą około 3 milionów euro netto za sezon.

Przedstawiciele Barçy będą więc musieli dokonać wszelkich starać, by zatrzymać ter Stegena. Niemiecki bramkarz jest niecierpliwy i nie chce w nieskończoność czekać na swoją szansę w lidze. Choć prawdą jest, że jest to tylko kwestią czasu, biorąc pod uwagę różnicę wieku obu zawodników.

Źródło: Sport.es

mainXX:/2016/04/barca-chce-odnowic-kontrakt-z-ter-stegenem/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.