Bartomeu: Nie ma już „zwycięskiego cyklu”

Bartomeu: Nie ma już „zwycięskiego cyklu”

Prezydent FC Barcelony, Josep Maria Bartomeu, w wypowiedzi dla Tribuna Barcelona, że pomysł działania klubu oparty na idei „zwycięskiego cyklu” wyszedł z mody i jest daleko od obecnej pracy. 

Josep Maria Bartomeu wyjaśnił ścieżkę podjętą przez FC Barcelonę, aby być numerem 1 na świecie – wymienił w tym wartości, które pozwoliły stać się najpopularniejszym klubem oraz podkreślił fakt sportowych sukcesów na przestrzeni ostatnich 11 lat, gdzie Katalończycy zdobyli aż 26 trofeów. Prezydent uważa, że klub powinien próbować utrzymać swoją wiodącą pozycję i dodał, że „idea zwycięskiego cyklu już wygasła”.

„Nie wszystko może być przedmiotem sportowego sukcesu”, powiedział w odniesieniu do międzynarodowej projekcji klubu, która nie polega jedynie na wygrywaniu przez drużynę. Zwrócił także uwagę na kroki podjęte przed dyrekcję, aby utrzymać pozycję na świecie wówczas wtedy, kiedy wyniki nie są takie dobre.

Na zakończenie dodał: „Wciąż możemy wygrać Ligę i Copa del Rey. Wszyscy musimy przywitać piłkarzy na Camp Nou z ogromną owacją na trybunach i dopingować ich z całych sił we wszystkich meczach, które zostały”.

Źródło: Sport.es

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB