04.06.2023, g. 19:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Celta Vigo vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
6dn.23godz.8min.
11.50 X3.00 21.50 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Bartomeu: Nie ma już „zwycięskiego cyklu”

Bartomeu: Nie ma już „zwycięskiego cyklu”

Prezydent FC Barcelony, Josep Maria Bartomeu, w wypowiedzi dla Tribuna Barcelona, że pomysł działania klubu oparty na idei „zwycięskiego cyklu” wyszedł z mody i jest daleko od obecnej pracy. 

Josep Maria Bartomeu wyjaśnił ścieżkę podjętą przez FC Barcelonę, aby być numerem 1 na świecie – wymienił w tym wartości, które pozwoliły stać się najpopularniejszym klubem oraz podkreślił fakt sportowych sukcesów na przestrzeni ostatnich 11 lat, gdzie Katalończycy zdobyli aż 26 trofeów. Prezydent uważa, że klub powinien próbować utrzymać swoją wiodącą pozycję i dodał, że „idea zwycięskiego cyklu już wygasła”.

„Nie wszystko może być przedmiotem sportowego sukcesu”, powiedział w odniesieniu do międzynarodowej projekcji klubu, która nie polega jedynie na wygrywaniu przez drużynę. Zwrócił także uwagę na kroki podjęte przed dyrekcję, aby utrzymać pozycję na świecie wówczas wtedy, kiedy wyniki nie są takie dobre.

Na zakończenie dodał: „Wciąż możemy wygrać Ligę i Copa del Rey. Wszyscy musimy przywitać piłkarzy na Camp Nou z ogromną owacją na trybunach i dopingować ich z całych sił we wszystkich meczach, które zostały”.

Źródło: Sport.es

mainXX:/2016/04/bartomeu-nie-ma-juz-zwycieskiego-cyklu/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.