03.03.2024, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Athletic Bilbao vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
3dn.8godz.31min.
12.80 X3.50 22.45 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Brazylia powoła Neymara na Copa America

Brazylia powoła Neymara na Copa America

Dunga powoła Neymara na rozgrywki Copa America, listę zawodników brazylijski szkoleniowiec ma ogłosić 5 maja, w siedzibie Konfederacji Brazylijskiej Piłki Nożnej.

Neymar, brazylijska gwiazda FC Barcelony, zostanie powołany przez reprezentację Brazylii na turniej Copa America, które odbędą się w Stanach Zjednoczonych latem tego roku. Dunga, trener Brazylii, ogłosi powołania do turnieju 5 maja, wśród zawodników nie zabraknie kapitana reprezentacji. Mimo, że FC Barcelona była przeciwna powołaniu zawodnika na ten turniej.

Lista zawodników powołanych zostanie ogłoszona podczas konferencji prasowej w auli siedziby Brazylijskiej Konfederacji Piłki Nożnej (CBF). Przy okazji trener przedstawi swoje oczekiwania oraz cele reprezentacji w nadchodzącym turnieju.

Neymar będzie powołany na turniej i FC Barcelona niewiele może zrobić w związku z tym. Przepisy FIFA mówią, że Klub jest zobowiązany puścić zawodnika na tego typu rozgrywki. Przepisy natomiast nie dotyczą Igrzysk Olimpijskich, drugiego turnieju, na którym miałby wystąpić napastnik.

Fakt, że FC Barcelona odpadła już z Ligi Mistrzów, jedynie ułatwia sprawę ze względu na brak konfliktu terminów meczów w pucharze. Neymar, który nie jest obecnie w dobrej formie, będzie mógł pojawić się 23 maja w hotelu w Losa Angeles, gdzie w raz z kolegami, między 23 a 27 maja będą przygotowywać się do zawodów.

Igrzyska Olimpijskie

Brazylia rozpoczęła już swoje negocjacje z FC Barceloną odnośnie Neymara. Pomimo pierwszej odmowy ze strony Klubu, Federacja zdecydowała się powołać zawodnika do rozgrywek Copa America, a także na Igrzyska Olimpijskie w Rio. Jednak co do drugich zawodów, Barça nie jest zobowiązana puścić zawodnika. Nic jednak nie jest przesądzone w tej kwestii. Znaczącą kwestie może odegrać sam zawodnik, który deklarował, że chce wystąpić na obydwóch imprezach.

Źródło: Sport.es

Lech Kursy

Brak spotkań

Kursy na mecze FC Barcelony

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2016/04/brazylia-powola-neymara-na-copa-america/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.