04.06.2023, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Celta Vigo vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
0dn.0godz.47min.
12.55 X3.80 22.50 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Dwa lata bez Tito Vilanovy

Dwa lata bez Tito Vilanovy

Dziś mijają dokładnie dwa lata od śmierci Tito Vilanovy, która poruszyła całe środowisko FC Barcelony.

25 kwietnia 2014 roku to jedna z najsmutniejszych dat dla wszystkich fanów katalońskiego klubu. W tym dniu bowiem odszedł od nas ukochany przez wszystkich culés – Tito Vilanova. Katalończyk niemal całe swoje życie spędził w Barçy. Najpierw był asystentem Pepa Guardioli, a później sam poprowadził pierwszą drużynę do wygrania ligi ze słynnym dorobkiem 100 punktów. Niestety jego karierę tragicznie przerwał nowotwór ślinianki przyusznej.

Klub jednak nie zapomniał o Tito Vilanovie i postanowił uczcić jego pamięć, nazywając jego imieniem boisko, na którym niemal codziennie trenują piłkarze pierwszego zespołu.

Zawodnicy i inne osoby związane z katalońskim klubem również pamiętają o tej smutnej dacie, o czym świadczą wpisy na portalach społecznościowych.

Andrés Iniesta opublikował na Instagramie swoje zdjęcie z Tito Vilanovą oraz napisem „Nie zapomnimy.”

Swoją wiadomość ze zdjęciem opublikował również Cristian Tello, który obecnie występuje na wypożyczeniu w Fiorentinie. „Dwa lata bez ciebie, ale zawsze jesteś obecny.”

Tito Vilanovę wspominał również były zawodnik FC Barcelony,, a obecny trener – Julen Lopetegui. „Dwa lata później. Twój przykład, twoja walka i twoja spuścizna jest dalej obecna. Nie zapomnimy Cię Tito”, napisał.

Źródło: MundoDeportivo.com / Sport.es

mainXX:/2016/04/dwa-lata-bez-tito-vilanovy/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.