Luis Enrique: Zdobyliśmy to, na co zasłużyliśmy

Luis Enrique: Zdobyliśmy to, na co zasłużyliśmy

Luis Enrique wypowiedział się po zakończeniu wczorajszego finału Pucharu Króla.

„To było spektakularne zakończenie sezonu. Nie tylko przez ostatnie kilka meczów ligowych, które musieliśmy wygrać, ale ze względu na finał Pucharu Króla. Było to bardzo trudne spotkanie, ale zagraliśmy idealnie, zwłaszcza na koniec poprawiliśmy się w grze obronnej”, powiedział Luis Enrique.

„Sevilla wywarła na nas dużą presję. Broniliśmy się bardzo dobrze i nasz zespół umiał walczyć, pomimo wielu trudności. Gratuluję im oraz wszystkim fanom Barçy”, przyznał trener.

„Nasz sezon możemy uznać za pozytywny, ponieważ zdobyliśmy cztery z sześciu tytułów”, powiedział Asturyjczyk

„Najlepszą częścią sezonu jest zdobywanie tytułów, a najgorszą kontuzje zawodników. To są zawsze trudne chwile dla całego zespołu”, stwierdził trener.

„Ten rok był łatwiejszy niż mój pierwszy. Pierwszy był wyjątkowy, bo ludzie musieli przyzwyczaić się do mnie. W drugim dynamika była korzystniejsza, czuliśmy się bardziej zrelaksowani. Naszym celem było ponowne wygranie wszystkich tytułów, ale niestety nie było to możliwe”, przyznał Luis Enrique.

„Ta drużyna nie może pokazać więcej charakteru i osobowości niż już ma. Gdy przyszło nam grać w 10, to było to zupełnie inne spotkanie. Zagraliśmy świetnie i w końcu zdobyliśmy to, na co zasłużyliśmy”, powiedział trener.

„Nasz zespół nie musi nikomu niczego udowadniać. Potrafi wygrywać z różnymi trenerami. Zawodnicy powinni czerpać radość z gry i umieć pokonywać trudności”, przyznał Asturyjczyk.

Źródło: FCBarcelona.com

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB