3dn.7godz.22min.

Udana remontada. Borussia M”gladbach – FC Barcelona 1:2

Zespół Barcelony w spotkaniu drugiej kolejki Ligi Mistrzów zmierzył się z Borussią M”gladbach. Mimo problemów w pierwszej połowie, podopieczni Luisa Enrique wygrali 2:1, dzięki trafieniom Turana i Piqué.

Jeśli ktoś spodziewał się łatwego spotkania dla Barcelony, to od pierwszych minut mocno się zdziwił. Nie mniej zdziwieni musieli być sami piłkarze ze stolicy Katalonii. Borussia wyszła bez kompleksów i odważnie atakowała gości. Skuteczna gra w defensywie i częste odbiory w środkowej strefie umożliwiały gospodarzom budowanie kontr. Niemiecki zespół szybko przenosił piłkę pod pole karne Barçy. Brakowało im jednak więcej szczęścia, by coś ugrać z tych szybkich ataków. Barcelona mimo problemów z obroną Borussi, potrafiła skonstruować ciekawą i groźną akcję. W 7. minucie znakomitej klepki na gola jednak nie zamienił Neymar.

Oglądając pierwszą połowę można było odnieść wrażenie, że Barcelona jakby nie miała konkretnego planu na zwycięstwo. Gracze z Niemiec świetnie się ustawiali, co sprawiało, że obrońcy Dumy Katalonii często byli zmuszani do pomijania drugiej linii i grania górnych piłek na któregoś z napastników. Gdy futbolówka była już prowadzona po ziemi, gościom zdarzały się straty, z których jedna miała fatalne skutki. W 34. minucie piłkę stracił Sergio Busquets i Borussia ruszyła z kolejną kontrą. Futbolówka ostatecznie trafiła pod nogi Thorgana Hazarda, który nie dał żadnych szans ter Stegenowi i to gospodarze wyszli na prowadzenie.

Barcelona próbowała odpowiedzieć, lecz tak jak wcześniej nie potrafili znaleźć sposobu na zdobycie bramki.

Luis Enrique nie czekał i wprowadził zmiany. Na boisku zjawili się Rafinha oraz Arda Turan. Jak się okazało, zmiany te były strzałem w dziesiątkę. W 65. minucie Neymar zagrał do Turana, który wbiegł w pole karne i pewnie pokonał bramkarza Borussi.

Osiem minut po trafieniu Turka, Barcelona wreszcie wyszła na prowadzenie. Rzut rożny wykonał Neymar, a dośrodkowaną piłkę uderzył Luis Suárez. Urugwajczyk trafił jednak w bramkarza, lecz na posterunku był Gerard Pique, który dobił odbitą futbolówkę.

Te dwa gole wyraźnie dodały skrzydeł gościom, którym grało się coraz łatwiej. Kolejną bramkę mógł zdobyć Turan, lecz z jego sprytną podcinką poradził sobie Sommer. Borussia szukała jeszcze bramki, dającej jej remis, lecz ostatecznie wynik się nie zmienił i to Barcelona inkasuje trzy punkty.

Borussia M”gladbach – FC Barcelona 1:2

1:0 – 34″ Hazard

1:1 – 65″ Turan

1:2 – 73″ Piqué

Borussia: Sommer; Elvedi, Christensen, Wendt; Korb, Kramer, Dahoud, Traoré; Stindl; Hazard, Raffael.

Barcelona: Ter Stegen; Sergi Roberto, Piqué, Mascherano, Alba; Busquets, Rakitić, Iniesta; Alcácer, L. Suárez, Neymar

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30