04.10.2023, g. 21:00
Liga Mistrzów
FC Porto vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
1dn.8godz.41min.
14.00 X3.75 21.91 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Busquets: Teraz jestem bardziej dojrzałym zawodnikiem

Busquets: Teraz jestem bardziej dojrzałym zawodnikiem

Sergio Busquets nie jest już tym młodym człowiekiem, który zaskoczył wszystkich podczas swoich pierwszych lat w FC Barcelonie. Osiem lat i trzy miesiące od debiutu w pierwszym zespole, jest on jednym z lepszych na swojej pozycji, który po początkowym zaskoczeniu stał się zawodnikiem stałym i niezawodnym.

Trzeci kapitan FC Barcelony jest teraz „zawodnikiem dużo dojrzalszym”, jak stwierdził w wywiadzie udzielanym dla klubowych mediów z okazji 400. meczu w pierwszej drużynie, który miał miejsce w tę sobotę w spotkaniu z Málagą.

O swojej pozycji, ważnym ogniwie w kreowaniu akcji przez Barcelonę, powiedział: „Styl Barçy, jak również piłka nożna sama w sobie, zmieniły się znacznie przez te lata. Również oczekiwania co do mojej pozycji. Myślę, że poszedłem o krok dalej wraz z ewolucją tej pozycji, zwłaszcza że teraz trzeba robić znacznie więcej niż kiedyś”. Pomocnik Barçy stwierdził, że wie „czego chce i potrzebuje drużyna”.

Zawodnik w wywiadzie mówił również o swoich korzeniach i wychowaniu jako culé, głównie dzięki ojcu. Wspomniał również o znaczeniu swojego debiutu i wyjaśnił sekret bycia jednym z lepszych zawodników przez tak długi czas: „Żyć dla piłki nożnej, uważać na siebie, odpowiednio się odżywiać, odpoczywać i trzymać się jak najdalej od kontuzji”. Trzeba również mieć zaufanie trenerów, lecz tego zawodnikowi Barcelony nie brakowało.

Na pytanie, czego oczekuje od kolejnych meczów po przekroczeniu 400, Busquets odpowiedział: „Dla mnie zaszczytem jest dojście tu gdzie jestem. Chciałem, żeby moja kariera wyglądała tak jak wygląda i mam nadzieję, że to będzie trwać i będzie tak samo dobre jak do tej pory”.

Źródło: FCBarcelona.es

mainXX:/2016/11/busquets-teraz-jestem-bardziej-dojrzalym-zawodnikiem/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.