10.12.2023, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
FC Barcelona vs Girona FC
Do meczu pozostało:
6dn.9godz.34min.
11.57 X4.20 25.25 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Jak się ubrać, by gra w piłkę była przyjemna w każdych warunkach?

Jak się ubrać, by gra w piłkę była przyjemna w każdych warunkach?

Piłka nożna to – zaraz obok siłowni, biegów i jazdy na rowerze – jeden z najpopularniejszych i najchętniej uprawianych przez nas sportów. Aby był także bezpieczny i przyjemny, powinniśmy zaopatrzyć się w odpowiedni strój do gry. Jak go skompletować? Na co powinniśmy zwrócić uwagę, aby zadbać o każdą partię ciała podczas gry w piłkę?

1. Jak dobrać odpowiednie buty

2. Co z koszulką i spodenkami?

3. Nad jakimi ochraniaczami warto pomyśleć

Jak dobrać odpowiednie buty

Buty powinniśmy dobierać przede wszystkim pod rodzaj nawierzchni, na jakiej gramy. W przypadku, gdy boisko jest pokryte jest naturalną trawiastą powierzchnią, warto zdecydować się na wkręty soft ground, które zapewnią odpowiednią amortyzację i zwrotność. Kiedy gramy na naturalnym, ale twardym podłożu, jak np. ubita ziemia, lepszym wyjściem będą lanki, dzięki którym nie będziemy ślizgać się po ziemi. Z kolei gdy najwięcej treningów odbywamy na hali, warto zdecydować się na halówki o płaskiej, gumowej podeszwie, która przede wszystkim uchroni nas przed ślizganiem się po parkiecie.

Jeżeli trenujemy w wielu miejscach może okazać się, że potrzebujemy więcej niż jedną parę butów. W takiej sytuacji najlepiej odwiedzić profesjonalny sklep piłkarski i wybrać obuwie z tej samej marki lub linii odzieżowej – dzięki temu zachowamy podobny standard wykonania i jakość samej gry.

Co z koszulką i spodenkami?

Oczywiście, gdy gramy rekreacyjnie, na sam początek każdy sportowy zestaw nam wystarczy. W przypadku, gdy mamy tendencję do mocnego pocenia się lub gramy na świeżym powietrzu np. w rześkie poranki, dobrze jest zdecydować się na specjalistyczną odzież sportową, zapewniającą odprowadzenie potu. W przypadku gry w zimę warto rozważyć zakup koszulki i spodenek o właściwościach termodynamicznych – dzięki temu nie będziemy marznąć podczas gry na otwartym boisku.

Nad jakimi ochraniaczami warto pomyśleć

Podczas gry największe ryzyko kontuzji dotyczy głównie naszych podudzi, dlatego warto zaopatrzyć się również w odpowiednie ochraniacze. Dedykowane do piłki nożnej nagolenniki pozwolą nam uniknąć nieprzyjemnego kopnięcia w piszczel, a także zdarcia skóry na nogach, jeżeli zdecydujemy się wykonać ślizg po murawie. W przypadku pozycji bramkarza można również kupić cały strój – koszulkę i spodenki lub długie spodnie – wyposażone w dodatkowe ochraniacze, dzięki czemu rzucenie się na ziemię po piłkę nie będzie bolesne. W przypadku, gdy nagolenniki zsuwają nam się z nóg, można również dokupić opaski mające na celu ich podtrzymanie.

mainXX:/2019/07/jak-sie-ubrac-by-gra-w-pilke-byla-przyjemna-w-kazdych-warunkach/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.