26.05.2024, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Sevilla vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
0dn.10godz.46min.
13.90 X4.00 21.80 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Najczęściej obstawiane zakłady u bukmachera

Najczęściej obstawiane zakłady u bukmachera

Trudno o dokładne dane dotyczące tego, na jakie bety pieniądze postawili obstawiający zakłady bukmacherskie, ale wiadomo, które rodzaje zakładów są bardziej, a które mniej popularne. To samo można powiedzieć o dyscyplinach sportowych. Co najczęściej wybieramy, kiedy przychodzi do postawienia pieniędzy u bukmachera?

Najczęściej wybierane zakłady bukmacherskie – piłka nożna

Bez żadnych wątpliwości można powiedzieć, że gdyby nie piłka nożna, o zakładach większość osób by nie słyszała. Najpopularniejszy sport świata jest jednocześnie najczęściej wybieranym przez osoby obstawiające zakłady bukmacherskie. Trudno się temu dziwić. Oprócz największej dostępności tego sportu (telewizja, internet) i największej łącznej liczby piłkarskich lig na świecie, typowanie meczów piłkarskich jest niezwykle przyjemne. To zajęcie, które wybierane jest zarówno przez doświadczonych, profesjonalnych typerów, jak i przez tzw. graczy niedzielnych, którzy co jakiś czas pragną jedynie wzbogacić wachlarz emocji do oglądanego widowiska. Tak czy inaczej jednak – obstawianie piłki nożnej w zakładach to wybór powszechny. Dyscyplina ta nie jest także zbyt trudna (w porównaniu do innych), oczywiście tylko wtedy, gdy decydujemy się na kluby pierwszoligowe.

Obstawianie tenisa ziemnego – ogromna popularność, duża losowość

Coraz popularniejszą dyscypliną sportową w świecie bukmacherskim jest tenis ziemny. W Polsce także ta tendencja jest zauważalna, chociaż chyba najbardziej w państwach zachodniej Europy. W tym przypadku należy jednak zachować ostrożność, ponieważ tenis ziemny, choć jest wydarzeniem dwudrogowym, charakteryzuje się dużym stopniem losowości. Prawdopodobieństwo danego rezultatu jest często trudniejsze do obliczenia. Na taki stan rzeczy wpływa fakt, że jest to sport indywidualny (pomijając mniej popularnego debla), a więc często na wierzch wychodzi temperament zawodników, brak opanowania, emocje.

Zakłady single i AKO – które są częściej wybierane?

Popularność danych zakładów bukmacherskich można też rozpatrywać nie pod kątem dyscypliny, ale pod względem rodzaju kuponu. Zasadniczo na wstępie wyróżnić można dwa główne typy kuponów. Są to zakładu single i zakłady akumulowane (AKO). Ten pierwszy rodzaj wydaje się być częściej wybierany przez typujących, chociaż na tym polu trudno wskazać wyraźnie większe różnice. Z pewnością wielu profesjonalnych typerów rekomenduje korzystanie wyłącznie z singli. Jak sama nazwa wskazuje, są to zakłady pojedyncze. Obowiązuje prosta zasada: 1 kupon = 1 wydarzenie.

Zakłady akumulowane (AKO) to zakłady wielokrotne – na wiele wydarzeń. Możemy więc wybrać dwa, trzy, pięć czy nawet 10 wydarzeń. Im więcej wybierzemy, tym większa wygraną możemy zgarnąć. Z drugiej strony tym mniejsze staje się wówczas prawdopodobieństwo wygrania. Czy lepiej obstawiać zakłady single, czy akumulowane? Niestety – na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od indywidualnego podejścia i przyjętej strategii.

Zakłady 12 i 1×2 – najpopularniejsze warianty

Każda firma bukmacherska oferuje zakłady 12 i 1×2. Co oznaczają te skróty? Zakład 12 to po prostu zakład dwudrogowy. Wydarzenia dwudrogowe to takie wydarzenia, na końcu których mogą zapaść tylko dwa rezultaty. Osobno wyróżnia się zakłady trzydrogowe – oznaczone jako 1×2. W tym przypadku mamy do czynienia z wygraną, z przegraną lub z remisem. Zakłady trzydrogowe 1×2 są dostępne wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z możliwością zapadnięcia remisu, a więc np. w piłce nożnej (nie licząc spotkań wykraczających poza regulaminowy czas gry).

Sprawdź terminarz najbliższych meczów FC Barcelony.

Kursy na mecze FC Barcelony

Sevilla FC - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

26/05/2024 21:00

Sevilla FC - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

26/05/2024 21:00

Sevilla FC - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

26/05/2024 21:00

Sevilla FC - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

26/05/2024 21:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2020/12/najczesciej-obstawiane-zaklady-u-bukmachera/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.