24.07.2022, g. 01:00
Mecz towarzyski
Real Madryt vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
24dn.21godz.28min.
12.45 X3.25 22.85 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Wyciekł kontrakt Leo Messiego. FC Barcelona i Messi już podejmują działania w tej sprawie

Wyciekł kontrakt Leo Messiego. FC Barcelona i Messi już podejmują działania w tej sprawie

Gazeta „El Mundo” ujawniła kwoty, które znajdowały się w kontrakcie Leo Messiego, który został podpisany w 2017 roku. Stała pensja oraz liczne bonusy i prawa do wizerunku dawały w sumie około 138 milionów euro za sezon gry, co w skali czterech lat daje nam sumę w wysokości 555 milionów euro. Argentyńczyk i klub podejmują już działania ws. wycieku dokumentów.

Według informacji podanych w niedzielę przez hiszpańska gazetę Messi miał zarobić na mocy obowiązującego kontraktu znacznie więcej niż kwota, o której wcześniej mówiono. W sumie wynagrodzenie oscyluje na poziomie 555 milionów euro. „El Mundo” podkreśla, że to największy kontrakt sportowca w historii.

Warto zobaczyć: FC Barcelona z KOSMICZNYM długiem! Klub nadal NIE ZAPŁACIŁ za transfery zawodników

Dodatkowo podano, że Messi zainkasował już 510 milionów euro z podanej kwoty. Barcelona zaprzeczyła i twierdzi, że nie jest odpowiedzialna za wyciek dokumentów. Klub zagroził podjęciem kroków prawnych w stosunku do „El Mundo”.

„Klub żałuje, że informacja jest dostępna publicznie, ponieważ jest to dokument wyłącznie prywatny i podlega zasadom poufności między stronami. FC Barcelona kategorycznie zaprzecza wszelkiej odpowiedzialności za publikację tego dokumentu i podejmie odpowiednie kroki prawne przeciwko gazecie „El Mundo”, za szkody, które może spowodować ta publikacja”.

„Blaugrana” wyraziła również wsparcie dla Lionela Messi w obliczu prób zniszczenia jego wizerunku i relacji. Informacje odnośnie kontraktu Argentyńczyka ujrzały światło dzienne w czasie gdy Barcelona zmaga się z poważnymi problemami finansowymi oraz w czasie wyborów nowego prezydenta. Obecnie w klubie jest tymczasowy zarząd. Wybory na nowego prezydenta są zaplanowane na 7 marca 2021 roku.

Sprawdź też: FC Barcelona podjęła decyzję ws. przyszłości Ousmane Dembele!

fot. YouTube/FC Barcelona

Kursy na mecze FC Barcelony

FC Barcelona - Rayo Vallecano

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

14/08/2022 / 18:00

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.